WSJ: середина квітня 2020 року

З’являється обережний оптимізм щодо пандемії коронавірусу та послаблення протиепідемічних заходів

16 квітня 2020

ПЕРШІ ШПАЛЬТА

З’являється обережний оптимізм щодо пандемії коронавірусу та послаблення протиепідемічних заходів.

Кількість підтверджених випадків  захворювання на коронавірус в світі перетнуло позначку 2,07 мільйонів людей, третина з них – в США.  Померло від хвороби 138000 осіб.

В США ситуація на фондовому ринку поліпшилась попри рекордні 5,245 млн. зареєстрованих безробітних. S&P зріс на 0,7%, Dow Jones Industrial Average – на 36 пунктів або 0,2%, Nasdaq Composite Index – на 1%.

На думку експертів, перезапуск економіки буде повільним, частковим та обережним. Поняття «нормальності» зазнає кардинальних змін. Частково відкрився курорт Disney в Шанхаї. Зокрема, гості парку Tomorrowland повинні бути весь час в масках. В багатьох країнах планується поступове повернення співробітників в офіси, де робочі місця оточують щитами з плексигласу та на підлозі малюють схеми руху.  Ресторани, які планують відкрити, будуть завантажені лише наполовину, авіалінії додаватимуть процедуру виміру температури до своїх безпекових заходів, а салони літаків дезінфікуватимуть набагато частіше.

Компанії та ринки

Американська економіка відновиться завдяки своєму приватному сектору, який творчо підходить до ситуації та не обмежується піклуванням про самі лише прибутки. Такий підхід порівнюють з кампанією Arsenal of Democracy, мобілізаційною програмою часів Другої світової війни.

True Value, виробник засобів чистоти та фарби, перепрофілював один із своїх заводів на випуск антисептиків для власного вжитку та подальшого продажу широкому загалу. Біотехнологічна компанія Moderna з Массачусетса вже розпочала випробування вакцини на людях. Apple та Google  (Alphabet) разом розробляють програми, які попереджатимуть про наближення людини з вірусом . Всі виробники переглядають свої бізнес-процеси для забезпечення соціальної дистанції.

Зростання індексів не заспокоїло інвесторів – попитом користуються активи, що мають репутацію надійних, а саме, золото та облігації внутрішньої державної позики.

BlackRock, провідна фінансова компанія світу, оголосила про зменшення прибутків першого кварталу на 23%  порівняно з аналогічним періодом минулого року. Нові інвестори принесли 35 мільярдів доларів. Більшість з цих коштів пішла на грошові операції. В управлінні активами зазначають, що ситуація не була такою важкою з кризи 2008 року.

Apple представив новий бюджетний iPhone в надії розширити свою цільову аудиторію. За свої 399 доларів ви отримуєте старий дизайн з функцією розпізнавання відбитка пальців. Основні надії покладаються на такі країни як Індія, а також на тих, хто хотів би оновити смартфон, але переймається ціною.

СТИЛЬ ЖИТТЯ ТА МИСТЕЦТВО

Ескейпізм нині на часі.

Відтак,  справжнім поціновувачам високої літератури зараз непереливки. Чергового  повернення  популярності зазнав роман 1966 року «Valley of the Dolls» авторства популярної романістки того часу Jacqueline Susan – мильна сага про любов, успіх та дружбу. У романі йдеться про трьох подруг з різних верств суспільства, які познайомились у повоєнному Нью-Йорку та дружили все життя попри негаразди, кар’єри та любовні пригоди. Така собі «літературна бабуся» «The Sex and the City». Якщо «Поминки Фінегана» для вас не на часі – маленьке таємне задоволення не зашкодить.