WSJ: середина травня 2020 року

Хоча COVID-19, як і раніше, домінує на перших шпальтах, змінились теми та тональність – нині говорять про вихід з карантину та перспективи, а не лише про втрати. Хоча ніхто не очікує легких часів

14 травня 2020

ПЕРШІ ШПАЛЬТА

Хоча COVID-19, як і раніше,  домінує на перших шпальтах, змінились теми та тональність – нині говорять про вихід з карантину та перспективи, а не лише про втрати. Хоча ніхто не очікує легких часів

Голова Федерального резерву США попереджає, що відновлення економіки займе більше часу, ніж очікувалось. Така заява негативно вплинула на фондовий ринок – він пішов вниз.

Уряд США запровадив нові податкові канікули – в цілому,  бізнес отримає /не витратить $650 000 000 000. Такі заходи не лише сприяють вирішенню нагальних проблем, але й нададуть більш довгострокову допомогу для виходу з кризи.

Компанії та ринки

Компанії підраховують втрати, шукають шляхи їх мінімізації та шукають нових перспектив

У Каліфорнії відкрився завод Tesla. Одразу ж розпочався скандал через те, що компанія не мала права його відкривати через карантинні обмеження. Дарма, що Elon Musk запевняв всіх, що робота підприємства обмежена, а всіх карантинних вимог дотримано, до скандалу долучились місцеві органи влади, поліція, судова система тощо. Причина бажання п. Musk розпочати роботу за будь-яку ціну дуже проста. У Мічігані, де знаходиться Детройт, всі обмеження на роботу автопрому були зняті ще минулого тижня на відміну від Каліфорнії. Для Tesla це означає, що General Motors, Ford Motor, Fiat Chrysler, Daimler AG, BMW, Hyundai Motor Kia Motors вже працюють та заповнюють склади дилерів. Думки 10 000 робітників фабрики розділились – хтось щасливий через відновлення, хтось боїться за власну безпеку, а хтось – помсти керівництва за відмову виходити на роботу. Проте, п. Musk має амбітний намір збільшити відвантаження автомобілів на 36% цього року.

Оголошено, що Amtrack, американська залізниця, відновлює свою роботу 1 червня. Перший маршрут – Washington–Boston. Компанія не розраховує спочатку на значний пасажиропотік, але повернення перевезень важливе для підтримання репутації постачальника високоякісних послуг.

Найбільший американський виробник м’яса Tyson оголосив про зменшення відпускних цін на яловичину для ресторанів та супермаркетів попри те, що витрати на виробництво зросли. Завдяки цьому яловичина буде доступною для споживачів. Проте, таке зменшення не компенсує нещодавній сплеск цін, викликаний значними перебоями у виробництві.

Споживання у березні зменшилось на 7,5%. Це викликає занепокоєння щодо наслідків COVID-19 для економіки.

СТИЛЬ ЖИТТЯ ТА МИСТЕЦТВО

Класична художня література (чи те, що такою вважається) – не лише невідомо кому потрібний мистецький артефакт, але те, що дає розраду та допомагає жити краще. Список літературних уподобань деяких представників того, що колись називали «творчою інтелігенцією» виглядає так:

Стендалівське «Червоне та Чорне» завоювало серце виконавчого продюсера Netflix’івських серіалів Alan Poul. Причини: створення образу антигероя, збиткування з претензійності та цинізм.

Креативний директор Vogue Andre Leon Talley вподобав «У пошуках втраченого часу» Марселя Пруста за найкращий опис пихатого бомонду.   

Автор роботи про Черчіля під час війни Erik Larson захопився «Парфюмером» Зюскінда через його моторошність та шпіонськими романами Alan Furs за створення відчуття того, що перенісся у світ автора.