WSJ: вересень 2020 року

Нарешті перші шпальта починають виглядати «як завжди», дарма, що пандемія сильно змінила поняття «як завжди»

14 вересня 2020

ПЕРШІ ШПАЛЬТА

Нарешті перші шпальта починають виглядати «як завжди», дарма, що пандемія сильно змінила поняття «як завжди»

Сервіс обміну відео TikTok, яким володіє китайська компанія ByteDance вже не перший тиждень робить погоду в США. Почалось з того, що президент Trump вимагав заборонити сервіс в США через небезпеку даних. Потім було вирішено продати американську «дочку» американцям. Нині ж ByteDance шукає рішень, які б дозволили уникнути продажу американського дивізіону.

Була подана офіційна скарга на те, що очільник Міністерства національної безпеки США (Homeland Security Department) перешкоджав доведенню інформації про російське втручання до відома вищих урядових посадовців. Причина – збереження репутації президента Trump. Попереду розслідування.

Astra Zeneca, чия розробка вважається основним претендентом на те, щоб стати основною вакциною від COVID-19, припинила останній етап тестування через питання безпеки. Одна з учасниць випробовування захворіла внаслідок щеплення. Нині випадок ретельно аналізується, але доля препарату залежить від результатів аналізу.

Станом на 09.09.2020 підтверджених випадків захворювання на COVID-19 в усьому світі – 27 880 879, летальних – 903 967. Кількість летальних випадків COVID-19 зменшувалась протягом останніх 6 місяців.

П. Trump зізнався, що він свідомо применшував загрозу COVID’у на початку епідемії для того, щоб запобігти паніці. Експерти вважають, що такі заяви зашкодили обмеженню епідемії.

Компанії та ринки

Китай та роздрібна торгівля – основні теми новин бізнесу.

Китайські компанії, які торгують своїми акціями на американських біржах, виводять їх на біржу Гонконга. І не дивно, адже в США починають говорити про посилення вимог до фінансової звітності таких компаній, що може призвести до делістингу.

Більш як 70% американських компаній, які працюють в Шанхаї, очікують, що геополітичні непорозуміння, які нині переживають у своїх відносинах Китай та колективний Захід, спричинять перешкоди у роботі бізнесів.

Китайський технологічний гігант Huawei оголосив про випуск нового смартфона на власній операційній системі, без андроїда. В компанії заявляють, що це – наслідок заборони працювати в США.

J.C. Penny, ще один символ американської роздрібної торгівлі, збанкрутів. Але власники молів Simon Property Group Inc. (МВА відвідує філіал цієї фірми під час стажування у Пітсбурзі) та Brookfield Property Partners LP викупають компанію за 800 мільйонів доларів. Не дорого як для легенди.

Допоможи іншим для того, щоб допомогти собі. Так діють такі велетні як Lockheed Martin та Micron, оплачуючи свої рахунки за товари та послуги, надані невеликими постачальниками, задовго до закінчення терміну оплати. Це – спосіб підтримати своїх постачальників з усього світу.

СТИЛЬ ЖИТТЯ ТА МИСТЕЦТВО

Що будемо дивитись восени? Поява осінніх прем’єр викликає сумніви. Адже карантинні обмеження сильно впливають на знімальний процес, тому восени, якщо пощастить, будемо дивитись те, що мали дивитись влітку. В кіно очікується вихід Wonder Woman 1984 з Gal Gadot та Kristen Wiig, Black Widow зі Scarlett Johansson та Candyman. Мій особистий фаворит - No Time to Die з бондіани. Це – фільм, де Daniel Craig грає Бонда в останній раз. Якщо будуть знімати надалі, винайматимуть нового актора.

Стрімінгові сервіси (обидва присутні в Україні) обіцяють таке:

Neflix:

Фільм The Trial of the Chicago 7 від самого Aaron Sorkin;

Біопік Mank про того самого Herman J. Mankiewicz та Hillbilly Elegy від оскароносного режисера Ron Howard

Amazon Prime пустився політично-демократичного берега з документальними міні-серіалами:

All In: The Fight for Democracy

Agents of Chaos

До політичного жанру долучився і Hulu, відсутній на наших теренах. У них виходить The Fight City про юристів, які боролись за громадянські права. National Geographic випускає документалку City So Real про вибори мера Чикаго 2018 р.