22 історії надії та оптимізму від МІМівців у 2022 році

28 грудня 2022

Що б не відбувалося, бізнес завжди найпершим реагує на зміни і найпершим шукає та пропонує рішення. Події нинішнього року не стали винятком – хаос та розгубленість тривали зовсім недовго і за лічені тижні, а то і дні, змінилися сценаріями, діями та результатами.

Протягом року ми переповідали вам історії наших слухачів та випускників, які стали на захист країни, організували волонтерську допомогу, створювали виробництва, відкривали представництва бізнесу за кордоном, пережили окупацію, отримували нагороди та були призначені на важливі посади.

Підбиваючи підсумки року, зібрали своєрідну ретроспективу літопису, який пишеться прямо зараз. Насправді, цих історій значно більше, ніж символічні 22. Це величезний спектр справ, які добровільно беруть на себе наші «МІМівці» для того, щоб наблизити Перемогу.

 

1 Уже в перші дні повномасштабного вторгнення Сергій Шовкалюк, випускник МІМ (МВА 2014-2016) разом з однодумцями створив ініціативу «4.5.0. Волонтерська підтримка». Своєю діяльністю вони охопили низку напрямків, у томі числі, виготовлення бронежилетів.

2 Давні партнери МІМ, агропромхолдинг «Астарта-Київ» мають на ключових посадах випускників Бізнес-школи. Нинішня посівна стала для аграріїв справжнім викликом, при тому, вони розгорнули волонтерську діяльність (Вадим Скрипник), а також підтримують колег, які стали на захист України зі зброєю (Олександр Посітко).

3 Дмитро Пилипенко, двічі випускник МІМ, відклав свої бізнесові справи у сфері охорони і почав виробляти бронепластини, які були б доступні за ціною, гарантували належний захист та мали оптимальну вагу.

4 Від ІТ і товарів для незрячих до виготовлення плитоносок. Випускник МІМ Сергій Фейло запустив виробництво плитоносок, для того, щоб бронепластини від Дмитра Пилипенка перетворилися на якісний і доступний виріб, що зберігає життя.

5 Справжній прорив у закупівлі технічних засобів для військових здійснив фонд «Повернись живим», закупивши «Байрактари» і тим самим ставши першою організацією, яка отримала дозвіл на придбання товарів такого типу. У Фонді працює чимало випускників та слухачів МІМ, а директор програми МВА Олександр Сударкін є волонтером організації та допомагає з управлінськими консультаціями. Також, очільник Фонду, Тарас Чмут, випускник програми «Менеджмент та лідерство», цього року потрапив у список найвпливовіших молодих людей сучасності «30 до 30-ти» за версією «Форбс».

6 Олександр Соколов, слухач 2 курсу програми SE MBA, поточну ситуацію використав як поштовх розширити свій бізнес на нові ринки і відкрив представництво Smile-Food у Болгарії.

7 Протидію ворогу в економічній площині налагодив випускник МІМ, засновник Unicorn Nest Денис Довгополий. Особисті зв’язки та потужна експертна мережа, яка тиснула на різні міжнародні компанії, дозволила витиснути з росії чимало їхніх представництв.  Перспективний напрямок – остаточно закріпити розуміння країни-окупанта як токсичний простір для ведення будь-якого бізнесу.  

8 Призначення на посаду голови Херсонської обласної державної адміністрації отримав Ярослав Янушевич, випускник програми SE MBA у МІМ, диплом про завершення якої отримав у червні 2021 року.

9 У перший же день початку повномасштабного вторгнення випускник програми МВА, власник київської мережі Veterano Cava Володимир Шевченко вже був з побратимами у Житомирі, де збиралась їхня бригада. Бізнесом зараз управляє дружина, а сам Володимимир нині на фронті – робить усе для того, щоб ворог таки більше не зміг підняти голову.

10 Пройти через жахи окупації на Київщині випало випускниці програми «Маркетинг», журналістці Марії Бровінській. Паперові листи, щоб спілкуватися зі світом, підтримка колег та одногрупників і врешті ризиковий шлях на волю – жодна евакуаційна група на той момент не ризикувала виїздити в місця, де опинилась Марія.

11 Підтримку родин, які виїхали до Литви, рятуючись від війни, організувала Світлана Залужна, чиє навчання в МІМ припало на буремні місяці Революції гідності. Сьогодні ж її зусиллями українці отримують трохи тепла і затишку, мають місце і простір видихнути та відновити сили після пережитого.

12  Від створення муніципального банку до служби в ТРО, від краватки до військової форми – такий шлях довжиною в лічені дні пройшов випускник МІМ Сергій Круглик.

13 Григорій Андрушко так само опинився в населеному пункті, який захопили росіяни. До певного часу допомагав ЗСУ інформацією. Після того, як відправив родину за кордон, прийняв присягу і пішов обороняти країну.  За його плечима – успішний бізнес в напрямку охоронних систем.

14 Команда небайдужих, до якої входить і Олег Шапоренко,  слухач МВА, у перші тижні вторгнення відкрили хостел у Львові, де могли зупинитися і видихнути ті, хто вирвався з пекла бойових дій та окупації.

15 Про формулу української стійкості має знати весь світ, переконаний ще один наш випускник  Володимир Лупацій, який заснував Національну платформу стійкості та згуртованості та адвокатує українські інтереси у Європі.

16 До першої в історії країни Нобелівської премії теж причетні наші випускники. Євгенія Кубах, яка закінчила програму «Менеджмент та лідерство», є координаторкою організаційного розвитку та залучення ресурсів Центру громадянських свобод, який і був удостоєний Премії Миру.

17 У глобальних здобутках на міжнародному фронті для національного оператора зв'язку «Укрпошта» є великий внесок слухачки програми SE MBA Юлії Павленко, директорки Департаменту міжнародних операцій. Цього року вона отримувала відзнаку «Міжнародний провайдер року», про неї писали у Financial Times, а також великого успіху досягла офіційна крамниця «Укрпошти» на Amazon, до запуску якого теж причетна команда на чолі з Юлією.

18 Тим часом у Житомирі, як то кажуть, «з коліс» випускниць МІМ Галини Чибуровської та Марини Матвейчук запустили і адмініструють Волонтерський штаб.

19 А ще випускники МІМ притягують один одного, навіть якщо вчилися у різний час та на різних програмах. Співзасновник БФ «Діти Героїв», керуючий партнер Capital Times та випускник програми SE MBA МІМ Сергій Гончаревич та випускниця програми Crafting Business Makers School Нія Нікель сьогодні працюють разом над тим, щоб підтримати дітей, які втратили батьків внаслідок війни. МІМ у якості інформаційного партнера підтримує проєкт «Схвильовані».

20 Засновник і колишній очільник Фонду «Повернись Живим», випускник програми МВА Віталій Дейнега через війну перервав свою навколосвітню мандрівку і повернувся, щоб наблизити українську перемогу.  

21 Переформатувати роботу Українського ветеранського фонду довелося відповідно ситуації, що склалась. Більше напрямків, більше гнучкості і більше задач має тепер  слухачка МВА МІМ Наталія Калмикова, яка стала виконавчим директором Фонду у лютому 2022 року.

22 І закрили цей рік ми історією, сповненою оптимізму від двічі випускника МІМ, Сергія Шулика з Полтави, який є великим прихильником ідеї, що взаємини вирішують якщо не все, то дуже багато.

Ми знаємо, що насправді цих історій значно більше – кожен зі спільноти МІМ має, що розказати про рік, що минає і про себе у вирі цих подій.  Ми хочемо побажати, щоб кожен, хто читає ці рядки, мав здоров’я та сили написати нову історію у 2023 році. І нехай вона буде переможною!