5 кращих книг про Фінанси від керівника програми Pre-MBA "Управління фінансами" Володимира ДАНЬКО

22 листопада 2019

Ринок фінансів - це «темний ліс» інформації, де постійно  чатують небезпеки, він таїть багато можливостей і «пасток», без спецпідготовки «новачку»  тут доводеться несолодко.

Що робити, щоб прибуток компанії виріс в рази? Від чого варто відштовхуватися, і на які методи спиратися? Наскільки високі ризики можна вважати допустимими? Це далеко не найважчі питання, відповіді на які доводиться знаходити професійним фінансистам і власникам бізнесу.

Директор програми Pre-MBA «Управління фінансами» Бізнес-школи МІМ Володимир ДАНЬКО підготував список книг, які стануть вашим навігатором в світі фінансів, допоможуть краще зрозуміти, як працюють гроші.

«Теорія інвестиційної вартості», Джон Берр Вільямс.

Вперше ця праця була опублікована в 1938 як гарвардська кандидатська  дисертація. Але книга залишається актуальною і в наші дні, оскільки є найбільш авторитетною роботою, присвяченою оцінці фінансових активів.

«Залучення інвесторів. Маркетинговий підхід до пошуку джерел фінансування», Девід Янг, Філіп Котлер, Хермаван Картаджайя.

У книзі пропонується маркетинговий підхід до вирішення завдання залучення капіталу. На думку авторів, пошук інвесторів схожий на пошук клієнтів і покупців, а тому у ньому цілком можна застосувати маркетингові інструменти. У книзі описано як інвестори і кредитори вибирають перспективних позичальників, а також образ мислення інвесторів і кредиторів.

«Фінансовий менеджмент для нефахівців» (3-е видання), Пітер Етрілл.

Сучасний фінансовий менеджмент має на меті допомагати підприємцям планувати грошові потоки в своєму бізнесі. Крізь всю книгу «червоною ниткою» проходить думка про те, що головна мета бізнесу полягає в максимальному збільшенні добробуту його акціонерів, приватних інвесторів. Підручник являє собою всебічний виклад основних проблем і моделей фінансового менеджменту. Все те, що представляється неспеціалісту складним, повним формул і розрахунків, подано в ній наочно, логічно і аргументовано. Книга містить велику кількість прикладів і завдань, які допомагають читачеві краще зрозуміти розглянуту проблематику.

«Розумний інвестор», Бенджамін ГРЕМ.

Бенджамін Грем - професійний інвестор і засновник напрямку  «Value Investing», який в дослівному перекладі означає «вартісне інвестування». У книзі він пропонує узагальнений погляд на тенденції, які десятиліттями складаються на фондовому ринку, а також описує в деталях свій авторський метод інвестування, заснований на порівнянні ціни і реальної вартості акцій. Велика частина прикладів побудована на економічних подіях в США, зокрема часів Великої Депресії. Додатково книга має коментарі та додатки, які детально роз'яснюють суть описаних явищ. У книзі також описані типи інвесторів і особливості інвестиційних стратегій кожного з них. Цікаво, що один з найбагатших людей світу Уоррен Баффетт виріс на цій книзі, і вважає її найкориснішою у своєму житті.

«Есе про інвестиції, корпоративних фінансах та управлінні компаніями», Уоррен Баффетт.

Уоррен Баффетт вже декілька десятиліть входить до числа найбагатших людей світу, а його підхід до інвестицій став еталоном для мільйонів людей на планеті. До книги увійшли листи Баффетта до акціонерів Berkshire Hathaway, написані упродовж  останніх десятиліть. Вони представляють безцінний навчальний матеріал і відображають глибоку інвестиційну філософію автора. Книга лаконічна, матеріал легко читається. У ній зібрані точні й афористичні висловлювання про природу бізнесу і інвестицій.