Артемій Сурін: Ком’юніті - це щирі стосунки без "соціальних погонів"

29 листопада 2021

Слухачі SE MBA зустрілися з гест-спікером Артемієм Суріним, мандрівником, бізнесменом та засновником спільноти ONE LIFE. Він розповів, чому важливо створювати та розвивати ком'юніті та об'єднувати людей, які мають спільні інтереси.

Що нам дають ком'юніті:

Артемій Сурін, спираючись на власний досвід, радить певні кроки на шляху до створення успішного ком'юніті:

“Я почав писати щоденники: описував всі нюанси подорожі наодинці на Північний полюс. Згодом зрозумів, що зручніше зберігати нотатки в інтернеті. Завантажив на блогерський сайт свою розповідь, де були авантюризм, пригоди, небезпечні моменти, а завершив тим, що завжди мріяв про подорожі. Життя одне, і якщо у когось залишилися сумніви – треба наважитися, бо кращого моменту не буде.

Зненацька для мене історії “завірусилися”. Перша тисяча передплатників, потім – п’ять, двадцять тисяч. Я зрозумів, що є люди, яким так само, як і мені, цікаво мандрувати. Вони не просто розуміють мене, а палко підтримують”.

“Тут важливо не надто поспішати. Дочекайтеся, щоб на першу зустріч прийшло близько сотні людей. Онлайн взаємодія не створює міцних міжособистісних зв'язків. Розуміння цього стало ключовим моментом, щоб зібрати людей на живу зустріч у Києві. Приїхало три сотні людей людей із різних країн - це і є залучення”.

“Ідея має гармоніювати з цінністю, яку дає ваше ком'юніті. Я не міг уявити, що люди робитимуть татуювання ONE LIFE. Ви знаєте багато бізнесів, де люди настільки поділяють цінності та ідею компанії, що набивають тату? Я ні. Не будуть люди такого робити, якщо ви просто поліпшите сервіс або навіть будете викликати класну емоцію. Важлива лише цінність! Ідея нашого ком'юніті дуже проста і така, що надихає, – життя одне”.