Бізнес-асоціації опановували нові інструменти захисту власних інтересів протягом тижня EU4Business у МІМ-Київ

​Минулого тижня 28 листопада-2 грудня в рамках проекту ЄС East Invest 2 МІМ-Київ у партнерстві з Ремісничою палатою України, Міжнародним комітетом платників податків та «Бізнес-зібранням» провів EU4Business – ряд заходів для організацій підтримки підприємництва та бізнес-асоціацій.

08 грудня 2016

Минулого тижня 28 листопада-2 грудня в рамках проекту ЄС East Invest 2 МІМ-Київ у партнерстві з Ремісничою палатою України, Міжнародним комітетом платників податків та «Бізнес-зібранням» провів EU4Business – ряд заходів для організацій підтримки підприємництва та бізнес-асоціацій.

На Форумі з розробки та реалізації проектів, пошуку фінансування проектів представники FORBIZ, COSME, GIZ, USAID (LEV), EBRD, Horizon 2020, CIPE ознайомили присутніх з чинними програмами для технічної й фінансової підтримки бізнес-асоціацій. Учасники Форуму не тільки отримали консультації з приводу участі в програмах, а й низку нових контактів.

Триденні тренінги та семінари з позиціювання та написання меморандумів для бізнес-асоціацій. Учасники разом з компетентними експертами – Ерік Савой, Сільва Месропян, Любомир Чорній – вчилися написанню документів з важливих питань (звіт про позицію, меморандум), проектів законів та підзаконних актів, адже це – справа делікатна. Оскільки такі документи часто сприймаються як неконструктивна критика, важливо вміти подати свої пропозиції таким чином, щоб вони були сприйняті державним сектором позитивно. Крім того, організації підтримки бізнесу та бізнес-асоціації опановували різноманітні канали комунікації для донесення власної позиції, навички підготовки ґрунту для переговорів, щоб правильно представляти пропозиції та створені документи.

Завершувала тиждень бізнес-заходів сесія з побудови коаліцій та консорціумів, під час якої зосередилися на необхідності й перевагах об’єднання зусиль бізнес-асоціацій та організацій підтримки підприємництва. Представили також «Декларацію та рекомендації від приватного сектору для органів державної влади» та обговорили можливість залучити до цієї ініціативи країни Східного партнерства. «Жодна європейська країна не повинна бути бідною. Рівень життя у селах має відповідати рівню життя у великих обласних центрах, малий і середній бізнес повинен мати такі ж «права на існування», як і великі гравці ринку. В перспективі, ви – дуже багата країна. Сьогодні ми висуваємо вам конкретні пропозиції, які вже реалізовані і успішно працюють в Європі, на етапі впровадження – на Балканах. Якщо уряд не готовий до діалогу, давайте працювати над проектами самостійно, а ми зі свого боку будемо розширювати вашу мережу контактів і всіляко сприяти реалізації ваших проектів», - так насамкінець мотивував учасників заходу Gunther Fehlinger, Голова Europeans for Tax Reform.