Бізнес-підтримка для некомерційного сектора: спільний проєкт МІМ та ProBono Club

30 травня 2022

Консультаційну підтримку від слухачів Бізнес-школи МІМ отримали п’ять організацій в рамках пілотного проєкта, проведеного спільно з ProBono Club. Фіналістів обрали з кількох десятків претендентів, які подавалися на конкурс.

 «Подавалися різні організації з багатьох регіонів і розмаїтим спектром діяльності. Це були як великі й відомі організації, так і локальні ініціативи. Щодо тенденцій, у нас було три блоки запитів: маркетинг (ринок, конкуренти, комунікації, просування), менеджмент (організаційний розвиток, взаємодія в команді, проєкти, лідерство)  і фінанси (звітність, пошук фінансування, податки)», - зазначила Анастасія Голуб, менеджерка з комунікацій Pro Bono Club Ukraine.

Група, що навчається на 2 курсі за програмою МВА, працювала над рекомендаціями для ГО «Горизонтальні зв’язки», що опікується питаннями вільного доступу до реанімацій та взаємодією лікарів з хоспісними хворими; ГО «Диво Гра», соціального бізнесу, що спеціалізується на діалогових картках; БФ «Старенькі», соціальної ініціативи для допомоги людям літнього віку; соціального підприємства «Зелена коробка», що опікується інструментами для сортуванням сміття, та Центру розвитку ініціатив "ІнСорс", що працює в напрямку поліпшення якості життя мешканців малих громад.

«Цей проєкт отримав внутрішню назву MBA4НКО, або ж МВА для некомерційних організацій. Ми, як бізнес-школа, розвиваємося, накопичуємо знання інституційного розвитку, на які найчастіше у громадських організацій просто не вистачає часу. Ця ініціатива – можливість для ідеальної синергії», - так окреслив мету проєкта директор програми МВА Олександр Сударкін.

У Pro Bono Club Ukraine відзначають, що громадські організації активно послуговувалися рекомендаціями і в процесі аналізу використовували бізнес-інструменти, запропоновані слухачами MBA. Останні, в свою чергу, підлаштовували відомі їм інструменти під потреби та особливості діяльності ГО.  У сухому залишку добрі відгуки і здобуті результати дають надію на те, що за пілотним будуть і наступні проєкти.