Бізнес-тренінги вирішують точкові питання, бізнес-освіта дає ключ до системних знань – Олексій Виноградов про програми Pre-MBA

11 квітня 2023

Розвивати нові навички й отримувати бізнес-освіту краще під час кризи, а не чекати, коли закінчиться війна. У цьому переконаний Віцепрезидент Бізнес-школи МІМ Олексій Виноградов. За його словами,  турбулентність – найкращий аргумент на користь того, щоб підготуватися до можливостей, які Україна отримає після Перемоги.

- Війна чітко показала потребу в розвитку лідерських навичок у людей. Бо утримати навіть невелику команду, не змінюючи себе як керівника і лідера неможливо, що вже казати про компанії з сотнями працівників. Ті управлінські звички, які керівник мав до початку війни, втрачають свою актуальність у кризу. Опанувати нові інструменти та навички саме час зараз, а не після Перемоги. Бо якщо ти  їх не отримаєш тепер, може виявитися, що не буде чим керувати далі, – сказав Олексій Виноградов в ефірі МІМ. Економічний фронт.

Протягом останнього року змінився ринок, сегменти споживачів, підходи до логістики та фінансування. Адаптація до них вимагає швидкості, але власний досвід і шлях особистих помилок вимагає часу і є надто ризиковим. Саме тому цінність бізнес-освіти у таких умовах зростає – це можливість системно розібратися у процесах, передбачити ризики та зробити прорахунки, убезпечити себе та бізнес від хибних кроків.

- Є позиція чекати «кращих часів». Але коли настануть «кращі часи» може бути пізно, ти можеш опинитися поза ринком. Бо після Перемоги буде багато охочих інвестувати в програми розвитку, зросте конкуренція. На своїх програмах у МІМ ми говоримо про, те як передбачати ризики і виходити з тих ризикових ситуацій, які вже сталися, з мінімальними втратами. На мою думку, зараз саме час розуміти, як працювати з ризиками, поки вони так сильно впливають на бізнес і його модель. Важливо подумати також про підвищення конкурентоспроможності власної компанії, бо опановуючи нові інструменти, ти збагачуєш ними і бізнес-процеси, – додає Олексій Виноградов.

Задля того, щоб максимально відповідати потребам українського бізнесу, у МІМ переформатували портфель середньострокових програм Pre-MBA. Навчання стартує 19 квітня і є ще трохи часу, аби подати документи і долучитися до спільноти МІМ.

Для тих, хто відчуває потребу в персональному зростанні як керівника, найкраще підійде програма Pre-MBA «Лідерство», акцент якої на так званих «софт скіллз». Фокус навчання сконцентрований на психологічних аспектах управління людьми, мотивації, взаємодії, в тому числі, у кризових ситуаціях. Слухачі зможуть розвинути свої лідерські навички та закласти фундамент для майбутнього зростання, розробивши план особистого розвитку.

Потребу в прокачуванні «хард-скіллз» забезпечить програма Pre-MBA «Бізнес-аналіз». Вона заглиблює в те, як працює бізнес з точки зору процесів і структури та підійде тим, хто потребує підсилення у аналітично-стратегічному напрямку. Тут слухачі вивчатимуть маркетинговий аналіз, розбиратимуться з оцінкою стану компанії, податковим плануванням, управлінням результативністю тощо.

І нарешті, Pre-MBA «Бізнес», яка поєднує в собі як лідерське навчання, так і розбір структури бізнес-процесів. Її варто обрати тим, хто має потребу підсилити одночасно і свої лідерські якості, і поліпшити обізнаність у тому, як діють механізм бізнесу.

Всі програми з одного боку, адаптовані під виклики сьогодення, а з іншого – забезпечують ґрунтовний підхід до подачі знань, наголошує Олексій Виноградов.

- Чим бізнес-освіта відрізняється від бізнес-навчання? Якби ми говорили про тренінг щодо конкретних питань на злобу дня, це була б одна історія. А те, що дає МІМ, – це системна освіта. В ній є речі, які залежать від ситуації за вікном, а є сталі, які треба знати і вміти використовувати незалежно від обставин. Наприклад, є війна чи нема, існує структура базової фінансової звітності, є активи і пасиви, і так далі. Ми в своїх програмах утримуємо баланс між тим, що має залишатися сталим, і тим, що змінилося. Кожен викладач у своєму курсі чітко розставляє ті акценти, які важливі для українського бізнесу, – додає Виноградов.

Переглянути запис ефіру повністю та більше дізнатися про те, які бізнес-симуляції пропонує МІМ і чому вони корисні, скільки триватиме навчання та як його формат пристосований до сучасних реалій, а також про те, для кого програма DBA, можна за посиланням: https://www.facebook.com/mimkyiv/videos/896267835142310.