Енергоефективність має стати національною ідеєю – переконані учасники експертної дискусії, що відбулась на базі МІМ

15 грудня 2021

МІМ став майданчиком для експертного обговорення змін, які несе з собою Закон України «Про енергетичну ефективність», який нещодавно вступив у дію.  Експертна дискусія під назвою «Енергоефективність як національна ідея» зібрала представників держави, місцевих органів влади, громадських організацій, міжнародних інституцій та бізнесу для того, щоб у спільному просторі поділитися баченнями можливостей і викликів, на які країна мусить реагувати.

- Є два ключових шляхи, якими нам належить рухатися. Перший - це енергоефективність;  звучить дуже просто, але це надзвичайно складне завдання для держави. А другий шлях –  максимальне використання відновлювальних джерел енергії як то сонце, вітер, гідро-, біоенергетика. Якби українська економіка за рівнем своєї енергоефективності дорівнювала, наприклад, рівню Польщі, енергоресурсів, які ми сьогодні добуваємо і генеруємо всередині країни, нам би було б достатньо для того, щоб бути енергонезалежними. Питання енергоефективності це передусім про енергетичну безпеку, а відповідно це і питання національної безпеки, - сказав, відкриваючи захід, Голова правління «Global 100% RE Ukraine» Олександр Домбровський. Спілка об’єднує ключові асоціації відновлювальної енергетики, енергоефективності, екологічні та органічні організації, а завдання платформи – зробити доступними і зрозумілими інструменти зеленого переходу та боротьби з глобальним потеплінням.

В свою чергу, Президент Бізнес-школи МІМ Ірина Тихомирова наголосила на важливості злагоджених дій для того, щоби цих цілей можна було досягнути.

- Ми, як Бізнес-школа, завжди притримувалися ідеї, що неможливо бути успішним у неуспішній країні. Я переконана, ми маємо бути успішними разом. А для цього треба об’єднуватися організаціям, які поділяють спільні цілі і бачення щодо того, як розвиватися, що робити разом. Ми давно співпрацюємо з Global 100%RE Ukraine як з організацією, з якою у нас спільне бачення. Упевнена, що ці дискусії будуть продовжені у майбутньому і ми  раді, що можемо зробити свій внесок у цю справу, - сказала вона.

За словами заступниці Міністра енергетики України Юлії Підкоморної, Закон України «Про енергетичну ефективність», який набув чинності місяць тому, створює вікно можливостей для масштабної енергомодернізації національної економіки, використовуючи сучасні інструменти стимулювання енергоефективної поведінки в бюджетній, житловій та промисловій сферах.