Гра на випередження

Президент «МХП Еко Енерджі» Олександр Домбровський – про нові правила в мінливому світі

05 листопада 2020

Кожна нова епоха приносила зміни і стимулювала людство пристосовуватися до нового порядку і вдосконалювати свій спосіб життя. Але, на думку Олександра Домбровського, народного депутата України VII-VIII скликань, екс-голови Вінницької ОДА, кандидата економічних наук, президента «МХП Еко Енерджі», проблема і виклик сучасності полягають в тому, що зараз світ змінюється надзвичайно швидкими темпами. Про причини «неадекватного» прискорення та запоруку виживання бізнесу в умовах шаленої швидкості він розповів на лекції «Випереджаючи зміни» для слухачів програми Senior Executive МВА, яка відбулася в Бізнес-школі МІМ 29 жовтня.

«Якщо мене запитають, яка ключова характеристика сьогоднішнього світу, в якому ми живемо, я відповім, що це дуже швидкі, динамічні зміни. Ключовий драйвер процесу цього неадекватного прискорення – це, з моєї точки зору, інновації. Тому, якщо говорити про системний розвиток бізнесу сьогодні, його двигуном виступає використання інноваційних технологій у відповідній сфері. Адже якщо не враховувати зміни сучасного світу і середовища, в якому ми живемо і працюємо, бізнес фактично помре», – відзначив Олександр Домбровський.

Спікер зазначив, що наразі існує багато ключових трендів у змінах сучасного світу, але виділив два найважливіших: це діджиталізація та екологічна деградація: «Діджиталізація – це цифрова революція, кардинальна зміна системи мислення, системи життя і світосприйняття. Тому що сьогодні ми однією ногою ще стоїмо у фізичному світі, але іншою ногою поступово переходимо у віртуально-цифровий світ».

Щодо екологічної ситуації, Олександр Домбровський розповів, що друга половина ХХ сторіччя ознаменувалася таким явищем, як перевиробництво. Це призвело до виснаження ресурсів планети: «Ми забираємо у планети більше, ніж вона може відновити. 1971 рік – останній рік, коли людство взяло з екосистеми стільки, скільки планета здатна була відновити за цей рік. Починаючи з 1972-го ми з кожним роком забираємо все більше. І питання не тільки в тому, що ми забруднюємо світ, проблема в тому, що ми неефективно використовуємо ці ресурси і забираємо їх у наших дітей і онуків. Тобто зараз ми живемо в борг».

Олександр Домбровський зробив акцент на тому, що економічне зростання, один з ключових світових пріоритетів, – дуже небезпечна річ у нинішньому форматі та при діючих технологіях. Адже, наприклад, сьогоднішня світова енергетика – це приблизно 60% викидів СО2. Вихід з цього становища спікер вбачає у том, щоб спрямувати максимум зусиль на використання екологічних технологій і розумне споживання. До того ж питання розвитку відновлювальних джерел енергії – це важливе питання енергетичної безпеки і незалежності України.

Виступ було завершено на оптимістичній ноті, адже Олександр Домбровський відзначив, що Україна має унікальний людський капітал і високий аграрний потенціал для випередження викликів сучасності.