Катерина Булавінова: Якщо ваш лікар відкладає «бустер» - негайно змінюйте лікаря

31 січня 2022

У черговому ефірі МІМ-TV Катерина Булавінова, медичний експерт ЮНІСЕФ в Україні, розповіла про відмінності між бустерною та додатковою дозами вакцини від COVID-19 та відповіла на питання глядачів.

За її словами, бустерну дозу варто зробити через 6 місяців після другого щеплення – для додаткового захисту та підсилення імунної відповіді. «Бустер» вже довів свою ефективність з «омікроном». Адже у країнах, де більшість людей отримали бустерну дозу, спостерігається набагато менше госпіталізацій та летальних випадків.

Щодо вибору вакцини для бустеру, все залежить від того, чим ви робили попередні щеплення. Якщо людина перехворіла ковідом, то бустерну дозу можна вводити через 28 днів від початку симптомів.

На відміну від бустеру, додаткова доза вводиться людям з групи ризику через 1-4 місяці після другого щеплення. Якщо підсумувати, то додаткова доза розрахована на тих, хто найбільш вразливий, а бустерна слугує для захисту всього населення.

Також Катерина Булавінова виділила 5 позитивних змін, які принесла епідемія коронавірусу в Україні:

1 – у лікарнях з’явився кисень, до цього цей момент ігнорувався.

2 – зараз в країні є велика кількість кисневих концентраторів: «Сподіваюся, що вони підуть на первинку і люди з важкими патологіями (метастазами у легенях, астмою, серцевими хворобами) не будуть задихатися вдома, а будуть отримувати справжню паліативну допомогу з киснем, як це заведено у всьому світі».

3 – люди всерйоз задумалися про вакцинацію дорослих (грип, пневмокок), багато хто взагалі почав займатися здоров’ям та піклуватися про себе, а також відкрито й спокійно звертатися по психологічну допомогу.

4 – чеснішими стали відносини з медичною системою, люди почали думати, як вибудовувати відносини з докторами.

5 – через страх смерті люди стали більш якісно жити і нічого не відкладати на потім.

«Найкраще моделювати поведінку на питання "Що ж буде далі" з найгіршого сценарію. В позитивному сценарії вірус буде не таким агресивним, але пам'ятайте, що і надалі є великі ризики для невакцинованих людей», - наголосила Катерина Булавінова.

Слідкуйте за нашими анонсами, щоб не пропустити цікаві заходи. Більш детально про івенти в МІМ – на сторінці «Події»!