МІМ долучився до підготовки IMD World Competitiveness Rankings 2018

27 червня 2018

Нещодавно вийшов черговий рейтинг конкурентоспроможності країн від всесвітньовідомої бізнес-школи IMD (Лозанна, Швейцарія), World Competitiveness Rankings 2018, до створення якого долучилася Бізнес-школа МІМ, яка надала дані щодо трендів конкурентоспроможності України.

Це тридцятий, ювілейний, рейтинг, мета якого, як зазначають автори, допомогти країнам досягти процвітання та підвищення якості життя. Очікується, що рейтинг буде використано та інтерпретовано в якості інструменту економічної політики.

Відповідно до цьогорічних результатів, перша п'ятірка найбільш конкурентоспроможних економік у світі залишається такою ж, як у попередньому році, але їх порядок змінюється. Сполучені Штати повертаються на перше місце, а потім Гонконг, Сінгапур, Нідерланди та Швейцарія.

Що ж до України, то вона у IMD World Competitiveness Rankings 2018 посідає 59 позицію, що є покращеним результатом відносно попередніх років. «Україна зростає завдяки ефективності бізнесу», - зазначається у офіційному прес-релізі IMD.

«Країни, що перебувають у верхній частині рейтингу, мають більше середньої ефективності за всіма факторами конкурентоспроможності, але їх конкурентоспроможність змінюється. Одна економіка, наприклад, може створити свою стратегію конкурентоспроможності навколо певного аспекту, такого як його матеріальна та нематеріальна інфраструктура, інша - може наблизитись до конкурентоспроможності за рахунок ефективної державної влади» - прокоментував результати Артуро Бріс, Директор IMD World Competitiveness Center.

Довідково: IMD World Competitiveness Center - дослідницька група бізнес-школи IMD, щорічно, починаючи з 1989 року, публікує рейтинги конкурентоспроможності економік. Рейтинг складається з 258 показників, серед них «жорсткі» (національна статистика зайнятості та торгівлі) та «м’які» (опитування, які визначають бізнес-сприйняття таких питань, як корупція, екологічні проблеми та якість життя). Цьогорічний рейтинг охопив економіки у 63 країнах світу.