МІМ став об’єднуючою платформою для дискусії щодо Європейського зеленого курсу в агросекторі

12 березня 2021

12 березня в Бізнес-школі МІМ відбувся круглий стіл на тему викликів та можливостей для українського аграрного сектору в умовах Європейського зеленого курсу. Ініціатори заходу –Українська Асоціація Бізнесу і Торгівлі (UBTA) в партнерстві з Global 100% RE Ukraine.

Захід зібрав понад сто учасників, більшість яких, завдяки технічній базі МІМ, долучилась онлайн. Спікери, серед яких були члени Кабміну, депутати, представники бізнесу та експертних організацій, говорили про екологічні та енергоефективні стандарти, зменшення викидів та продовольчу безпеку, над чим Україна розпочала працювати, маючи намір реалізувати вимоги European Green Deal.

Голова правління ГС «Global 100% RE Ukraine» Олександр Домбровський наголосив, що європейський ринок надзвичайно важливий для української економіки з точки зору перспектив. Взаємодія з ним великою мірою залежить від того, як буде реалізована інтеграція відповідно до вимог Зеленого курсу.

«Мені дуже приємно, що одним з організаторів нашого заходу є найкраща, з моєї точки зору, Бізнес-школа – Міжнародний інститут менеджменту. На її базі ми маємо змогу провести кілька серйозних дискусій за різними напрямками. Це школа, яка дає найбільш якісну бізнес-освіту на пострадянському просторі і має дуже високий рівень відповідальності», – зауважив Олександр Домбровський.

Всебічну підтримку агросектору і бізнесу, допомогу у вирішенні проблем, пов’язаних із впровадженням Європейського зеленого курсу, пообіцяв Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Його відомство – це своєрідний локомотив, але результат залежить від того, якою буде спільнодія усіх учасників процесу.

«Нам потрібна синергія зусиль, щоб пройти цей шлях трансформації. Ми готові співпрацювати в усьому, що стосується залучення можливостей для пом’якшення цього переходу. І так само у напрямку зміцнення позицій України в світі як держави, що є гарантом світової продовольчої безпеки», – наголосив Дмитро Кулеба.

Роман Лещенко, Міністр аграрної політики та продовольства України, відзначив, що за багатьма показниками Україна вже відповідає нормативам, яких Європейське співтовариство планує лише досягти. Однак, лишаються деякі сфери, які потребуватимуть особливою уваги: логічно, що зростання обсягів виробництва, наприклад, у тваринництві, призведе до збільшення вуглецевих викидів.

«Вітчизняні аграрії зараз вносять набагато менше добрив і використовують менше антибіотиків, і ці тенденції мають бути збережені й надалі», – резюмував Роман Лещенко.

Зі свого боку, Президент Бізнес-школи МІМ Ірина Тихомирова вважає подібні заходи найкращим способом діалогу між владою, бізнес-асоціаціями та громадянським суспільством. І з огляду на те, що освіту в МІМ розглядають як безперервний процес, що триває протягом життя, створення на базі навчального закладу майданчику для цього діалогу і хабу для комунікацій – це свого роду частина місії та діяльності бізнес-школи.

 «Нинішній круглий стіл є одним з низки заходів, які пов’язані з Європейським Зеленим Курсом, з відновлювальною енергетикою – такими важливими для країни напрямками. Чи готовий бізнес до цих змін? Ми знаємо, що ще не готовий. Але питання ще й в тому, що не всі бізнеси усвідомлюють те, що правила гри змінюються. Як підготуватися до цих змін і з боку бізнесу, і з боку влади – це ті питання, на які варто шукати відповіді разом. Ми бачимо свою роль у цьому процесі, адже наша незмінна задача – допомагати бізнесу бути успішним».