«Навіщо витрачати шалені кошти на бронежилети, якщо можна робити їх в Україні» - випускник МІМ шукає партнерів для виробництва

30 березня 2022

Більше засобів захисту - більше людей, готових давати відсіч ворогу. Волонтерська ініціатива 4.5.0., заснована командою МІМівців на чолі із Сергієм Шовкалюком, випускником МВА 2016 року, з початку війни у 2014 році допомагає забезпечувати військових обмундируванням – бронежилетами, шоломами, оптикою, тепловізорами, а також співпрацює зі шпиталями. Із розгортанням бойових дій на території всієї України, потреби підрозділів зросли в рази, а отже потребують іншого підходу. Привозити спорядження з Європи стає все складніше, оскільки попит значно перевищує пропозицію. Сергій Шовкалюк наводить приклад однієї з бригад, чисельність якої до 24 лютого становила 2600 осіб, а вже зараз кількість бійців зросла до 11700. Відповідно, потреби війська розростаються, а отже і підходи мають бути змінені на користь власного виробництва.

- У нас є постійна потреба у фінансах. Цей місяць ми фінансуємо допомогу із власних грошей і допомоги друзів. Щодень витрачається близько 10-20 тис доларів на закупку прицілів, оптики і тактичного спорядження, - говорить Сергій Шовкалюк.

Він провів консультації з військовими і разом з ними визначив матеріали, які можуть бути використані для виготовлення сталевих пластин, а також відпрацювали технологію обшивки цих пластин з одного боку шаром матеріалу, що поглинає кінетичну енергію кулі і убезпечує травмування органів, а з іншого – матеріал, який затримує уламки і також підвищує ступінь захисту.

Ми шукаємо постачальників цих матеріалів – демпфер і протиуламковий підбій, шукаємо сталь 400-600, також потрібні виходи на виробництво – ми готові надати лекала для розкрою плитоносок. Ми співпрацюємо з виробниками, але хтось відвалюється, в когось міняються обставини, тому потрібно значно більше варіантів для безперебійного виготовлення бронежилетів. А також цехи, в яких можна вирізати і наклеювати на плити ці шари захисту. На моє переконання, це не має бути безкоштовна робота на ентузіазмі – у вартість може бути закладено 5-10% маржі, бо треба платити зарплату, - підкреслює Сергій Шовкалюк.

Інший аргумент на користь внутрішнього виробництва – тим самим можна підживлювати економіку країни, а не витрачати шалені кошти на імпортне оснащення, де це можна зробити власними силами, на відміну від тепловізорів та прицілів.

- Щоб було зрозуміло, наскільки ефективна наша робота: я ввечері завожу приціл до снайперської гвинтівки, хлопці ввечері його пристрілюють, і наступного вечора, коли я приїжджаю до них на позицію, кажуть: «з твого прицілу чотири підтверджених попадання». І це лише одні відзвітувалися, а я завіз їх десять. Або ми завозимо тепловізор на ВОП, з якого до лінії фронту по прямій - кілометр, мені хлопці через два дні звітують, що вночі за допомогою пристрою спалили один розрахунок з АГС і два міномети, - продовжує Сергій Шовкалюк.

Він підкреслює, що конкретно організація 4.5.0. працює винятково з бойовими підрозділами, і передачу вантажу він або контролює, або здійснює особисто. Таким чином, усе потрапляє до тих бійців, хто воює на першій лінії оборони.

Тож якщо ваша діяльність якимось чином відповідає запитам і потребам, або ви готові підтримати фінансово, це можна зробити на сайті ініціативи https://450.org.ua