Освіта для жінок-підприємиць – у МІМ стартував проєкт за підтримки Вишеградського фонду

26 квітня 2023

Дати можливості для підприємницького зростання жінкам, які через війну перебувають у Польщі, Словаччині, Угорщині та Чехії, покликана навчальна програма «Посилення підприємницьких навичок українських жінок, які виїхали до країн Вишеградської групи», яка розпочалась в МІМ 25 квітня.

Освітня програма розділена на умовні дві частини. У першій викладачі МІМ дадуть знання, необхідні для того, щоб скласти бізнес-план, привабливий і зрозумілий для потенційних інвесторів, інституцій чи банків. А у другій – представники чотирьох країн розкажуть про особливості ведення бізнесу та технічні нюанси, пов’язані з діловою діяльністю, як то законодавство, оподаткування, легалізація тощо.

Відкрила програму Президент Бізнес-школи МІМ Ірина Тихомирова, яка зазначила, що цей проєкт є особливим з точки зору того, яка місія покладена на його виконавців – підтримка бізнес-спроможностей вимушено переміщених жінок. Програму складали відповідно до потреб та викликів, з якими вони можуть стикатися під час заснування власної справи у країні перебування.

Старт навчання без перебільшення вийшов міжнародним і розширився далеко за межі України та Вишеградської групи, адже з вітальним словом до учасниць звернулися також представники інших бізнес-шкіл – проф. Альваро де ла Ріка Аспіунузі (Deusto BS, Більбо, Іспанія), проф. Ендрю Лок з Бізнес-школи Бірмінгему, Великобританія, а також давній друг Бізнес-школи МІМ Джордж Ілієв, керівник стратегічних проєктів та інновацій AMBA & BGA. Почесні гості висловили захоплення тим, що у таких непростих умовах українки демонструють прагнення до розвитку та здобуття знань і побажали успіхів у втіленні задумів.

Проєкт триватиме два з половиною місяці – протягом цього часу викладачі МІМ навчатимуть слухачок писати бізнес-план і дадуть усі необхідні для цього знання. Після невеликою перерви, протягом якої жінки матимуть час на створення такого документа, на них чекатиме захист. Зважаючи на те, що можливість онлайн навчання передбачає участь лише 60 осіб, тоді як до відбору подалося майже втричі більше апліканток, для них по завершенню програми буде відкрито доступ до записів лекцій та всіх навчальних матеріалів, які вони зможуть опанувати самостійно. Крім того, для учасниць передбачений нетворкінг у вигляді спільної конференції і чату для всіх, хто подавав заявку на участь у програмі.