Підробні чипи, небезпека Інстаграму і зміни на ринку праці – дайджест FT&WSJ

26 листопада 2021

Вивченню проблем на ринку праці, до яких призвів ковід та які стали наслідком «нової реальності», присвячена низка статей у Financial Times. Оскільки, ця тема постійно в фокусі уваги експертів МІМ, ми вирішили детально розібратися з тенденціями, які панують у світі, та охопити кілька інших тем, що теж потрапили на шпальти світових бізнес-видань.

Жінки. Вплив епідемії на їхні кар’єри та заробітки гірший, ніж у чоловіків – 4,2% жінок опинилися геть без роботи, порівняно з 3% чоловіків у такій самій ситуації. Найменший вплив на жіночі кар’єри пандемія мала в західному світі, найгірший – у Латинській Америці. Причини – довгі вимушені канікули у школах, брак ринку послуг з догляду за дітьми та пануючі соціальні норми щодо ролі жінки у сімейному житті та вихованні дітей, про що пише FT.

Ще дві статті тієї ж тематики показують зворотній бік медалі – роботодавці теж потерпають від наслідків пандемії. Карантинні обмеження вплинули на доступність трудових ресурсів, що призвело до їх дефіциту. Причини – ранній вихід на пенсію, «випадіння» з ринку праці через ковід або проблеми зі здоров’ям, які спричинила хвороба, та зменшення трудової міграції. Ситуація ускладнилася тим, що молодше покоління, кількість представників якого менша, не готові миритися з такими проблемами, як брак балансу між роботою та особистим життям. А якщо на роботі панує нездорова або непідходяща атмосфера, вони одразу ж звільняються. Вочевидь, з часом дисбаланс попиту та пропозиції людських ресурсів призведе до зростання зарплат та посилення інфляції.

У Франції ситуація трохи інакша. В цілому тут немає серйозної проблеми з дефіцитом людських ресурсів. Вважається, це тому, що у цій країні люди виходять на пенсію чи не наймолодшими – у 60,8 років. Тут скоріше можна говорити про зростання рівня зайнятості, навіть серед молоді -  люди роботу шукають та швидко її знаходять. Втім, ціла низка галузей таки потерпає через дефіцит персоналу.

Великі дані – великі проблеми. Розслідування журналістів Wall Street Journal діяльності Facebook виявило внутрішні документи, які підтверджують, що керівництво компанії розуміло негативні наслідки від користування їхніми продуктами, зокрема Instagram. Для з’ясування деталей призначені слухання в Конгресі США, де Адам Моссері, очільник  Instagram, даватиме свідчення про вплив застосунку на молодь.

Якщо вам потрібен новий смартфон або комп’ютер, хапайте, що є у продажу, рекомендує FT. Дефіцит чипів поки що не скорочується. Зокрема, Nikkei Asia повідомляє про створення ліній виробництва підробок чипів із використаних напівпровідників зі старих комп’ютерів.