Погляд у майбутнє: міжнародний модуль на програмах MBA

27 червня 2018

Днями завершився двотижневий міжнародний модуль на програмах MBA у Бізнес-школі МІМ, учасники якого відвідували лекції у Carnegie Mellon University (Піттсбург, штат Пенсильванія) та знайомились із досвідом та особливостями ведення бізнесу в США.

Програма закордонного навчального модулю складалась із лекцій, презентацій, кейсів, ігрових бізнес-симуляцій та спілкування з експертами – топ-менеджерами і власниками успішних американських компаній. Так, слухачі програм MBA зустрілися з професором Девідом Кракхардтом, з яким обговорили тему про силу та вплив в організаціях, вивчали аспекти стратегічного лідерства з професором Даніелом Фогелем, змагалися за перемогу у конкурсі кейсів; грали у Global Management Game під керівництвом Девіда Ламонта, професора зі стратегічного менеджменту і директора центру інтерактивних симуляцій університету Carnegie Mellon. Окрім того, програма передбачала зустрічі з Джулією Дімс, експертом менеджменту бізнес-комунікацій та Лаурою Синнот, викладачем в галузі політики та управління охороною здоров'я в Heinz College; професором Саммер Фоулер, експертом у сфері кібербезпеки. Вперше у програму модуля увійшли лекції з штучного інтелекту / машинного навчання, які прочитав викладач-практик Закарі Ліптон, учасник розробки цих сервісів для відомих світових компаній (Amazon, Microsoft та ін.) і дослідник у галузі використання AI у сфері медицини.

Важлива частина модулю – візити до офісів та виробничих майданчиків компаній. Це можливість отримати інсайт про організацію бізнесу на території США. Мова йде не лише про локальні організації, а й про величезні глобальні компанії, зокрема, General Electric, Simon Group (Ross Park Mall), Bayer, а також відому компанію UPMC, яка об‘єднує сотні лікарень, медичних і дослідницьких центрів у США і має представництва у Китаї, Ірландії, Італії і Казахстані.

«Під час візиту до General Electric ми отримали змогу відвідати цех із виготовлення складних конструкцій та деталей для машинобудівної, медичної, автомобільноїта авіаіндустрії. Побачене вражає. Замість нескінченного ряду верстатів адитивні 3D-принтери. Майбутнє виробництва та економіки, яке твориться вже зараз», - зазначила Наталія Данкович, керівник навчального відділу Бізнес-школи МІМ, яка супроводжувала слухачів програм MBA під час поїздки до Сполучених Штатів.

Ера цифрових технологій наклала відбиток на різні сфери та види діяльності у США. Переконатись у цьому учасники модулю могли протягом візитів до компанії: Cochran – одного з найбільших автомобільних дилерів, яка вперше приймала представників МІМ і вразила учасників своєю гостинністю; сервісної високотехнологічної компанії з чищення і брендування одягу Model Cleaners; сімейної компанії із виготовлення аутентичних американських іграшок Channel Craft Company.

Крок у технологічне майбутнє, який лише має зробити український бізнес, американський зробив ще декілька років тому. Так, компанія UPMC продемонструвала обладнану за останнім словом техніки клініку, де час від прийому пацієнта до його виписки мінімізовано за рахунок технологій і швидкого доступу до інформації, а формування виписаних пацієнту комплектів ліків здійснює робот.

«Закордонний модуль – це можливість побачити, які тренди прийдуть на наш ринок через декілька років, зрозуміти, як змінюється споживча поведінка в цифрову еру та які виклики чекають на українські компанії вже у найближчому майбутньому», - додала Наталія Данкович.

Довідково: Carnegie Mellon University – партнер Бізнес-школи МІМ – приватний університет і дослідний центр з понад сторічною історією. Університет вважається найкращим у підготовці фахівців у сфері комп'ютерних технологій. Займається дослідженнями в галузі науки і техніки, інноваціями в областях робототехніки і штучного інтелекту. Carnegie Mellon University також відомий у багатьох інших областях, включаючи менеджмент та економіку.