Про реформи, е-декларування та майбутнє України – від Дмитра Шимківа

​«Коли відбуваються будь-які кризові явища, це завжди можливості» - цей життєстверджуючий вислів став лейтмотивом зустрічі із Дмитром Шимківим, заступником Голови Адміністрації Президента України, секретарем Національної ради реформ.

11 листопада 2016

«Коли відбуваються будь-які кризові явища, це завжди можливості» - цей життєстверджуючий вислів став лейтмотивом зустрічі із Дмитром Шимківим, заступником Голови Адміністрації Президента України, секретарем Національної ради реформ. Дмитро – представник нового покоління у владі, реформатор із чималим досвідом у бізнесі, який за допомогою технологій організовує максимально продуктивну роботу на держслужбі.

Багато говорили на актуальні теми, і незважаючи на те, що ТОП-новиною цих днів стали президентські вибори у США, Дмитро не оминув увагою і багато інших важливих для України питань. Зокрема, у спільноти МІМ-Київ була можливість з перших вуст почути про здобутки та проблеми розвитку електронного декларування. На фоні того, що всі ЗМІ обговорюють, перш за все, статки можновладців, Дмитро зробив наголос на інших аспектах. За словами пана Шимківа, система електронного декларування це, перш за все, зміна культури. Зокрема всі учасники процесу отримали цифровий підпис, що фактично відкриває шлях до електронного урядування. Продовжуючи цю тему, Дмитро зазначив: «У нас проблема не в тому, що не існує системи, у нас все є – десь добудувати, перебудувати... У нас проблема в культурі використання. Як тільки ми впроваджуємо щось, з’являються люди, які давно працюють, і починають блокувати все це, бо їм не зручно. Це питання не технічне, а культурологічне, поведінкове».
Надзвичайно цікаво було почути відповіді Дмитра на традиційні вже для нього запитання стосовно різниці роботи у бізнесі і на державній службі. Пан Шимків детально розповів, чим на його думку відрізняється бізнесмен від політика, а політик – від державного службовця, та як досвід роботи у великій корпорації допомагає йому зараз. «Мені вдалося попрацювати в корпоративному середовищі. В міжнародній корпорації існує політика, тому що ви повинні отримати фінансування або більший бюджет для потреб вашого офісу, ви маєте переконати.. І це політика. Та корпоративна школа, яку дав мені Майкрософт, реально допомагає в політичному середовищі, в якому я сьогодні існую», – зазначив Дмитро.
Також говорили про реформи, що обов’язково мають відбутися у 2017, стратегічні напрямки розвитку і перспективні галузі. За словами пана Шимківа, буде максимально розгортатися судова реформа та процес оновлення судової гілки влади, також українці можуть сподіватися на 4G у 2017 році. Інтелектуальне сільське господарство та аерокосмічна галузь були відзначені Дмитром Шимківим, як одні з найперспективніших в Україні, зокрема, для залучення інвестицій.

В завершення зустрічі президент Бізнес-школи Ірина Тихомирова подякувала Дмитру за те, що незважаючи на щільний графік, він знайшов час зустрітися зі спільнотою МІМ-Київ: «Ми запрошували Дмитра в 2015 році, і можу чесно сказати, що тональність зустрічі була абсолютно іншою, більш песимістичною – запитання були «колючі», атмосфера напружена... Сьогодні ж тональність змінилася, і я думаю, це тому, що країна все-таки змінюється, поступово, боляче, але змінюється на краще!»
Спільнота Бізнес-школи МІМ-Київ щиро дякує Дмитру Шимківу за натхненну, цікаву і відверту зустріч та бажає успіхів у впровадженні майбутніх реформ.