Північний потік, стеження від ТікТок і антивакцинатори – дайджест FT&WSJ

23 липня 2021

У нинішній добірці новин, які були у фокусі уваги провідних видань світу – Financial Times Wall та Street Journal, є тема, що стосується України, алгоритми стеження популярної соцмережі, а також, як пов’язані антивакцинаторство і прихильність до Трампа.

США та Німеччина досягли угоди щодо Nordstream-2. На думку FT, високопосадовці в Києві розлючені цією угодою. Що і не дивно, адже, як пише WSJ, Росія зможе подвоїти обсяги поставок природнього газу. Американський часопис вважає, що  вигоди Росії та Німеччини очевидні, на відміну від США та України. На жаль, пункт про те, що  Німеччина може припинити поставки газу у випадку російської агресії проти сусідів або західних союзників, до угоди не було включено. Адміністрація Байдена вважає, що це – ціна поліпшення стосунків з Європою та залучення її до боротьби з Росією та Китаєм. Україні дісталися обіцянки та невеликі гроші – нині ідеться про $240 млн від Німеччини. І візит до США, як втішний приз для українського президента.

Тим часом Китай закручує гайки. Там прийнято нові правила кібербезпеки, внаслідок яких на Уолл Стріт відмовляються від ІРО китайських компаній. Натомість, їх перенаправляють до Гонконгу. Ідеться про 20 китайських технологічних компаній, які планували залучити на Нью-Йоркських біржах $1.4 млрд. Як пише FT, ніхто не хоче після залучення $4,4 млрд в США стати в Китаї об’єктом розслідування, подібно до компанії Didi Chuxing, через що її акції обвалилися на 20%.

І ще одна новина з Китая. Її високопосадовці, які відповідають за систему охорони здоров’я, відмовилися брати участь у черговому етапі дослідження пандемії COVID’у. Причина – вірогідність того, що вірус був випущений з дослідницької лабораторії. Відчуття того, що Китай вирішив повторити практики XV сторіччя посилюється – про це, з-поміж іншого пише FT.

«Бійся данайців…» – це про TikTok. Завдяки своєму таємному алгоритму, яким володіє власник – компанія DyteDance в Китаї (знову?!), застосунок дізнається про всі ваші таємниці, про які навіть ви самі не здогадуєтеся. Яким чином? На основі інформації про час, присвячений перегляду відео різних типів. Розслідування вели журналісти Wall Street Journal, про що і розказали у своєму відео «Investigation: How TikTok Algorithm Figures Out Your Deepest Desires».

Ви дивуєтеся тому, що хтось не хоче вакцинуватися або носити маску в людних приміщення? У США дослідили, що готовність чи неготовність вакцинуватися має пряме співвідношення з політичними уподобаннями. Виборці республіканців значно менше, ніж виборці демократів, налаштовані на вакцинацію, носіння масок та дотримання соціальної дистанції. Деякі з них відмовляються від вакцинації через те, що вважають її наступом на свободи.  Інші впевнені, що щеплення загрожує здоров’ю і змінює ДНК. Як пише FT, не допомагає навіть безкоштовна їжа та мисливські й рибальські ліцензії. Все призвело до зростання захворюваності серед не вакцинованого населення та кількості госпіталізацій у штатах, де сильна підтримка республіканців, а особливо – колишнього президента Трампа.