рф припиняє постачання газу до Польщі та Болгарії, Німеччина «не нервує» щодо російського газу - FT&WSJ

27 квітня 2022

Хто би сумнівався, що росія відкриє газовий фронт. Цього разу вони радісно оголосили про припинення поставок газу до Польщі та Болгарії. Польщі, за великим рахунком, все одно, адже вони оголосили про припинення використання російського газу до кінця року. Але для Болгарії така ситуація вкрай несприятлива через їхню залежність від російського палива. Його частка на місцевому ринку сягає 75%. Привід – відмова платити за газ рублями, одне із завдань – тиск на Європу, яка по вуха загрузла в російських енергоносіях. Частка російського газу на ринку ЄС становить 40%. Особливо вразлива ситуація у Німеччині та Австрії, де половина газу – з росії. Якщо рф вдасться до шантажу цих країн, там почнеться лімітоване надання газу бізнесам та побутовим споживачам.

Цікаві причини для такого кроку. По-перше, це неможливість знайти застосування тим обсягам, які купують такі країни. По-друге, тиск саме на Болгарію, яку хочуть у такий спосіб примусити відмовитися від допомоги Україні. Адже Болгарія – основний виробник боєприпасів не натівського стандарту. А саме такі боєприпаси нині шукає Київ. Рішення про поставки прийматимуть наступного тижня.

Для росії ж наслідки такого кроку сумнівні – Німеччина, один з найбльших споживачів, уже говорить про ненадійність росії як постачальника. Того країна прискорено шукає можливості позбутися російської «газової голки».

 

Джерело:

Russia Halting Gas Flows to Poland, Bulgaria Over Payment Terms
https://www.wsj.com/articles/russia-halting-gas-flows-to-poland-bulgaria-over-payment-terms-11651007170

Germany ‘not nervous’ about Russian gas, despite supply cut-offs
https://www.ft.com/content/f7945d42-9cbc-401c-939b-c331f4f359a2