Історії слухачів МІМ на шпальтах Financial Times

07 грудня 2022

«Слухачі МВА допомагають Україні повертати бізнес» – статтю під такою назвою опублікувало британське ділове видання Financial Times. Освітній редактор ресурсу Ендрю Джек поспілкувався з випускниками та слухачами програми Senior Executive MBA Бізнес-школи МІМ щодо того, яке місце бізнес освіта посідає у їхньому професійному житті. Героями матеріалу стали Юлія Павленко, Дмитро Дерев’янко та Максим Короленко.

«Я працюю з 6 ранку до 2 ночі щодня, сплю по декілька годин і відпочиваю лише по суботах 2-3 години», – каже Юлія Павленко, директор департаменту міжнародних операцій Укрпошти. З початком повномасштабного вторгнення їй разом з командою довелося вирішувати логістичні питання з доставки вантажів на тлі руйнувань інфраструктури, обстрілів та неможливості використовувати раніше побудовані маршрути для доставки – ми вже писали про те, з якими викликами зіткнувся поштовий оператор і як вдалося їх подолати.

Юлія Павленко вступила на програму Senior Executive MBA у 2021 році. Починаючи з лютого, групі доводилося справлятися як з військовими бомбардуваннями, так і з турбулентністю на їхніх робочих місцях.

«Наша група налагодила цінні зв’язки під час онлайнових та особистих зустрічей. Завдяки цьому ми об'єднуємо зусилля, спрямовані на підтримку економіки України, надання гуманітарної допомоги. Зараз наша група намагається зустрічатися в онлайні, але ми змушені ховатися в укриттях під час ракетних атак», – поділилась Юлія Павленко.

Про цінність здобутої освіти в МІМ говорить Дмитро Дерев’янко з компанії PMI. Він каже, що часом навчання допомагає перезавантажити розум і трохи відволіктися від тих задач, на які не можна вплинути. 

«Ми радимося зі спільнотою МІМ про наші проблеми, просимо один в одного про допомогу, щось рекомендуємо і таким чином віднаходимо рішення», – додає  Дмитро Дерев’янко і підкреслює, що їхня група, певно, найкрутіша, бо пережила пандемію коронавірусу та росію.

Максим Короленко, співзасновник туристичної компанії Zagorye, який також запустив платформу Raise for Ukraine у партнерстві з МІМ, відзначає цінність взаємодії з одногрупниками: «ми бачимо стійкість один одного і бажання допомогати заради Перемоги. Це зближує нас», – пояснює він.

Нині від туристичної сфери Максим Короленко перепрофілював свою компанію у напрямку підтримки іноземних гуманітарних волонтерів, які приїжджають в Україну з допомогою.

«Управління кризою стало першочерговою темою», – каже він. «Є відчуття, що ми беремо участь у написанні нового розділу в бізнес-освіті, адже набуваємо досвід, якого раніше не мав ніхто», – ділиться відчуттями того, як реальність коригує освітній процес.

«Коли був заснований МІМ, перед нами стояла задача створити бізнес-освіту в Україні, запровадити тут міжнародні стандарти», – говорить Ірина Тихомирова, Президент Бізнес-школи МІМ. У коментарі виданню вона розповіла, що у лютому вікна у приміщенні були пошкоджені вибуховою хвилею, але вже в квітні було відновлено навчальний процес: «Ми демонструємо, що війна таки скінчиться і готуємося розбудовувати нове суспільство та нове майбутнє».

На фото: Юлія Павленко. Джерело: © Andrew Kravchenko/FT