Україна на перших шпальтах світових видань: олігархи, студенти і спорт

12 серпня 2022

Різні аспекти українського життя поступово займають перші шпальти світових видань. Приємно відзначити, що у матеріалах йдеться не лише про воєнні дії. Поступово ми перестаємо бути Terra Incognita.

Від наших олігархів та інтелектуалів  до спортсменів та іноземних студентів в українських університетах – все знаходить своє місце.

 Дмитро Фірташ - одіозний магнат, який не може повернутися в Україну з Австрії через запит на екстрадицію, проте має досить пристойну репутацію на заході, став співрозмовником рубрики Lunch with the Financial Times. Інтервʼю стосувалося різних питань, серед яких і війна з росією. Його думка з приводу цього проста: якщо путіна не спинити, Європі буде непереливки. Інтервʼю повне фактів про український бізнес та  істеблішмент нульових та десятих.

 Освітяни та студенти зіткнулися з дивною ситуацією. Іноземні студенти, чверть яких – громадяни Індії, були змушені залишити Україну після навали 24 лютого. Як йдеться у матеріалі FT, індійським студентам медичних інститутів уряд їхньої країни допоміг виїхати додому. Але виявилося, що онлайн навчання майбутніх лікарів неприпустиме за індійським законодавством. Серед тих, хто не довчився в Україні, – переважно представники середнього класу, які стрімко рухаються соціальними сходами вгору. Вони або не вступили до державних медичних вишів через надвисоку конкуренцію, або не можуть собі дозволити навчання у приватних медичних вишах в Індії. Батьки цих студентів закликають уряд своєї країни вирішити цю проблему.

Олександр Усик, володар трьох з чотирьох найвищих нагород у боксі, готується до матчу-реваншу з Ентоні Джошуа в Обʼєднаних Арабських Еміратах. Подію транслюватимуть в Україні безкоштовно. Матч проявив проблему, з якою уже стикається український «конвеєр» чемпіонів. Дмитро Сосновський, знаменитий тренер, прогнозує прогалину – ціле покоління боксерів буде втрачене для боксу через війну, про що пише WSJ.