Українські страви підкорюють Німеччину – випускник МІМ Денис Кушал запустив крамницю напівфабрикатів «Гастро Бабуся»

11 січня 2023

Вже близько двох місяців мешканці Найса, що поблизу Дюсельдорфа, мають змогу скуштувати українські страви: вареники, деруни, пельмені, млинці та інші заморожені напівфабрикати, виготовлені українськими біженцями, які змушені були покинути рідні домівки через війну. Підтримати таких людей психологічно, дати їм роботу – одна з ідей бізнесу, співзасновником і співвласником якого є випускник МІМ Денис Кушал, який закінчив навчання у 2021 році за програмою SE MBA.

В інтерв’ю «Німецькій хвилі» він розповів, що Gastro Oma, або ж Гастро Бабуся – це така собі відповідь на запит ринку, який виник після початку повномасштабного вторгнення.

«Придбати ці продукти, щось схоже на пельмені чи вареники, можливо було у російських магазинах. Та враховуючи відносини з росією, рука не піднімалась лишати там кошти. Виникла ідея створити робочі місця для тих, хто переїхав. Тобто одна з візій компанії – це працевлаштування наших. Друге питання – заповнити нішу, якої немає, а клієнти на даному етапі з’явилися. Лише в одній Німеччині знаходиться мільйон українців, які вимушено переїхали», – розповів Денис Кушал.

Фото: Judith Michaelis, Neueröffnung in Neuss

У його планах – розширити мережу крамниць, для чого була розроблена франшиза з варіантами для інвестора чи власника бізнесу. Розробкою рецептури та відлагодженням виробничого процесу займається шеф-кухар Олександр Данканич, який здобував освіту в Англії, де вивчав класичну французьку кухню, а зараз готує українську у Німеччині. Йому сподобалась ідея Дениса поширити там українських дух і смак.

Продукція, яку виробляють у Gastro Oma, націлена на німецьких споживачів з хорошим доходом, які готові витрачати гроші за ручну роботу та якісні продукти, складники для яких відбирає шеф-кухар, особисто відвідуючи поля та фермерські склади.