“Відкладіть краватку, купіть хорошу камеру, світло та вивчіть словник смайликів” - HR-фахівці для МІМ-ТV

05 липня 2021

Гнучкість, емоційний інтелект і здатність вчитися новому – ось основні риси, які сьогодні сприяють побудові кар’єри. Тенденціям на ринку праці та взаєминам управлінців із найманими працівниками був присвячений ефір на МІМ-ТV.

Тему обговорювали Анна Мазур - засновниця та виконавча директорка кар'єрного порталу Happy Monday та Денис Бродський – топ HR-експерт, Chief People Officer у TBI Bank (Софія).

Сьогодні найкращий час для того, щоб спробувати зміни на смак – можна отримати нову спеціальність, здобути корисні навички і шукати себе у безмежному світі професій. Віддалена робота стирає кордони та межі індустрії, але також ставить виклики перед управлінцями. Замість контролювати співробітників виграшна стратегія – дати їм сенс і значення того, чим вони займаються – у цьому спікери ефіру солідарні.

- Сьогодні в Україні багато глобальних компаній шукають таланти. Отже, для шукача сьогодні є можливість співпрацювати з будь-ким, в будь-якому куточку світу. Нині ринок належить амбітному та професійному шукачеві. Інші тренди - автоматизація і діджиталізація великої кількості процесів. А щодо навичок, то у першу чергу важлива  англійська мова. Якщо брати досвід нашої платформи Happy Monday, на карантині ми за тиждень втратили 85% обороту вакансій. Тобто майже всі компанії, з ким ми працювали, призупинили найм майже одночасно. А ті, хто не закривав вакансії, майже не відповідали на них. Якщо ж брати сьогодення, то за інформацією  від одного з найбільших порталів Work.UA,  нині вони досягли того показника буму вакансій, який був в 2017 році і перевищили його, - ділиться статистичними даними Анна  Мазур.

Разом з тим, сьогодні виник великий контраст можливостей для різних сфер. В одній частині – креативні працівники, які не прив’язані ані до часу, ані до місця, а з іншого – є туризм, ХоРеКа, промисловість, які і досі відчувають складнощі адаптації і не відновилися до передкарантинних показників.  З іншим викликом зіткнулись топ-управлінці, яким складно на повну проявити себе в умовах онлайну.

- Чесно кажучи, спеціалізованому креативному класу зараз легше виживати. Управлінська робота все рівно потребує взаємодії, і я не маю ілюзій, що можна віддалено і ефективно управляти. У мене є такий досвід, я працював з чотирма командами, людей з яких бачив лише на екрані. Я не можу сказати, що не був успішним, але я точно знаю, коли я би був поряд, результат був би набагато кращим. Якщо ви думаєте про управлінську кар’єру, не майте ілюзій, що ви можете вибудувати кар'єру хорошого управлінця віддалено, особливо, якщо це корпоративний сектор. Шукати роботу треба там, де у вас є фізичний доступ до центрів прийняття рішень в організації, - говорить Денис Бродський.

Поняття вікових обмежень розмивається все більше – і в 50-60 років можна отримати гарну роботу, якщо людина відкрита до нового і готова розширювати  навички. Денис Бродський радить старшим  пошукачам спершу знайти в гуглі словник смайлів і розібратися в ньому – варто уміти розшифровувати, які емоції вкладають у свої онлайн-повідомлення колеги. А ще –  забути про краватку і костюм, але подбати про якісну камеру та світло для відеозв’язку, щоб тепер вже колеги могли добре бачити обличчя і емоції – невербальна складова дає до 70% впливу на аудиторію.

- Межа на ринку праці – точно не вік. Вона буде в тому, чому останньому ти навчився? Що останнє перевернуло твоє професійне  сприйняття? Якщо я не почую відповіді на ці питання, це буде червона картка, - додає Денис Бродський.

І наостанок, про контроль. У віддаленому режимі він великою мірою унеможливлюється – людина поза офісом почувається і поводиться дещо вільніше. З одного боку, це допомагає побачити персональну ефективність кожного співробітника, а з іншого – з’являється зрілість працівника і відхід від інфантильного ставлення до працедавця, міркує Анна Мазур. Тренд на партнерські взаємини є світовим і набуває масштабів. Кінець літа-осінь покаже, наскільки роботодавці готові залишатися ліберальними зі своїми найманцями і що переможе – офісний чи віддалений режим, повернення контролю чи посилення довіри і автономності?