Волонтерство і рішення перших днів війни: історія викладачки МІМ Надії Омельченко у книзі “Незламні”

28 березня 2023

Історія Надії Омельченко, віцепрезидентки компанії “ІТ-Інтегратор”, випускниці та викладачки Бізнес-школи МІМ, увійшла до книги «Незламні», що побачила світ у видавництві Yakaboo Publishing за підтримки Франко-української торгово-промислової палати. Книга стала продовженням медіа-проєкту видання WoMo і поєднала в собі 30 розповідей жінок про спротив російським загарбникам.

«Не можу сказати, що я та наша команда не були готові до сценарію військового вторгнення. З кінця січня у нас був план дій на цей випадок. Ми зробили багато кроків: відкрили резервний офіс у Львові та альтернативний технічний майданчик для всіх наших IT-сервісів, які ми надаємо клієнтам... Ми консолідували всі залишки IT-обладнання на наших складах, а також на складах наших партнерів і конкурентів, щоб максимально ефективно реагувати на запити — у першу чергу серед військових та силовиків... Одразу після початку війни ми запустили Фонд підтримки співробітників для наших мобілізованих працівників та тих, хто вирішив приєднатися до ТРО», поділилась з WoMo Надія Омельченко.

Упорядники прагнули через книгу «Незламні»  привернути увагу світової спільноти до всеохопної діяльності українських жінок і зібрали під однією обкладинкою історії підприємиць та благодійниць, жінок, які добровільно вступили на службу до ЗСУ та ТРО, волонтерок, журналістів. Всі вони з перших днів повномасштабного вторгнення забезпечують воїнів амуніцією та дронами, реабілітують поранених та дітей з психічними травмами, забезпечують країну гуманітарною допомогою, відкривають реабілітаційні центри та вибудували справжній тил.

«Книга — це війна у жіночих обличчях, це приклад жіночого лідерства та незламності. Ці жінки повністю ввідали себе спротиву та будуть відновлювати країну після перемоги. Це те, що ми повинні закарбувати в історіїта показати всьому світу, чому ми переможемо», — каже авторка проєкту Вікторія Покатіс.