Вперше в історії України волонтери забезпечили військових  подібним типом техніки - Тарас Чмут про придбаний Байрактар 

27 липня 2022

Обіцяли літаки – зробили.  Директор Фонду «Повернись живим», слухач програми pre-MBA "Менеджмент та лідерство" Бізнес-школи МІМ Тарас Чмут повідомив про те, що організація придбала безпілотний авіаційний комплекс Bayraktar TB2, загальною вартістю 16 502 450 доларів США. Здійснити таку закупівлю допомогли зусилля тисяч благодійників та офіційний дозвіл на закупку товарів військового призначення, який Фонд отримав у червні цього року, хоча перші кроки були зроблені ще на початку травня.

- Фонд «Повернись живим» реалізував проєкт закупівлі ударно-безпілотного комплексу в складі трьох літаків, засобів ураження наземних станцій і всього необхідного обладнання. Вперше в історії України волонтерська організація забезпечила військових  подібним типом техніки, - коментує Тарас Чмут.

«Комплект», який придбав Фонд, складається з трьох ударних безпілотників, наземної станції управління з усім необхідним, декількох десятків корегованих авіабомб та повного комплекту наземного обладнання, запасних частин. Фактично, це закупівля «під ключ», що дозволить  використовувати комплекс в режимі автономної роботи. А в перспективі – розширити і підсилити його.

- Це значний прорив, що дуже посилить потужність наших підрозділів. У першу чергу, підрозділів розвідки та Сил Спеціального призначення, – прокоментував начальник ГУР МОУ Кирило Буданов, що дає підстави для висновку, хто саме користуватиметься придбаними «пташками».

Тарас Чмут наголошує, що це лише початок і темпи будуть лише наростати. Команда готова шукати і доставляти необхідні для фронту озброєння з усього світу. А отже, запрошують кожного долучитися до цієї справи у посильний спосіб https://savelife.in.ua/donate/.