Як математик хакнув світ великих грошей: нова книга в серії «Бізнес-школа МІМ рекомендує»

14 квітня 2021

Серія «Бізнес-школа МІМ рекомендує» поповнилась майже детективною історією про те, як вчений-математик здійснив революцію на фондовому ринку, заробив $24 млрд і став найуспішнішим інвестором всіх часів. У видавництві BookChef вийшла друком книга Ґреґорі  Зукермана «Людина, яка хакнула ринок. Як Джим Саймонс розпочав квантову революцію». Оригінал побачив світ у 2019 році і потрапив до шорт-листа Business Book of the Year Award, яку видання Financial Times організовує спільно з McKinsey.

Ґреґорі Зукерман, журналіст Wall Street Journal, зміг узяти інтерв’ю у десятків свідків діяльності Саймонса, серед яких співробітники хедж-фонду, родичі і, зрештою, сам вчений, який до останнього не схвалював ідею написання книги. Матеріал цінний ще й тому, що Саймонс загалом не надто щедрий на інтерв’ю.

На початку кар’єри герой книги займався зломом таємних кодів та шифрів Радянського Союзу та академічною діяльністю. У 1978 році він кардинально змінив напрямок роботи і заснував інвестиційний фонд Renaissance Technologies. Не будучи обізнаним у фінансах і майже байдужий до бізнесу, він вибудував математичну модель, завдяки якій його компанія змінила ставлення інвесторів до фінансових ринків. При тому, що на роботу він наймав математиків, інженерів, програмістів та вчених, які уявлення не мали ані про інвестиції, ані про те, як працює Волл Стріт. Тоді як в інших подібних компаніях працювали тисячі співробітників, у Renaissance їх було всього лише три сотні. При чому Саймонс не лише сам отримував шалені прибутки, його  рядові співробітники також ставали мільйонерами.

«Значимість книги для читача – це спроба докопатися до таємничого секрету Renaissance Technologies, яка забезпечує  одну з найвищих норм прибутковості на інвестований капітал серед конкурентів. Вона для тих, хто відчайдушно мріє про великі гроші і хоче стати багатим якомога швидше, хто спостерігає за цим нескінченним марафоном фінансового збагачення», – так характеризує видання професор бізнес-школи МІМ, директор програми pre-MBA Управління фінансами Володимир Данько.

Алгоритми обробки даних від Саймонса назавжди змінили фінансовий світ, а в фокусі уваги співробітників компанії були аномалії в цінах на активи по всьому світі.  Книга вже стала хітом продажів  – це справді унікальна можливість поглянути зсередини на ті процеси, які здатні призвести до неймовірних досягнень.

Нагадуємо, що зробити крок до власного успіху і стати гуру фінансів ви можете вже цієї весни – в МІМ триває набір на програму pre-MBA Управління фінансами, яка стартує 21 травня! Поспішайте, адже кількість місць в групі обмежена.