Як вийти з переговорів переможцем - 7 порад від Павла Клімкіна

Досвід дипломата, екс-міністра закордонних справ України

10 липня 2020

Павло Клімкін, дипломат, екс-міністр закордонних справ України зустрівся зі слухачами програми Senior Executive МВА Бізнес-школи МІМ.

У неформальній обстановці він поділився роздумами щодо розвитку дипломатії в Україні та світі, спостереженнями за змінами у суспільстві, які виникли внаслідок коронакризи, off the record розповів про курйозні випадки з резонансних міжнародних переговорів, а також дав кілька професійних рекомендацій, як вести переговори ефективно.

Ділимося з вами порадами Павла Клімкіна, що робити, щоб вийти з переговорів переможцем:

1 - Готуйтеся. Завжди.

2 - Уявіть себе в шкурі іншого. Розберіться, що йому потрібно, яка в нього мета, яка мотивація.

3 - Вивчіть психологічний портрет і ментальність опонента.

4 - Використовуйте спеціальні переговорні техніки.

5 - Не дозволяйте вивести себе в зону невпевненості. Досвідчені переговорники обов'язково будуть намагатися це зробити, щоб отримати для себе вигідніші умови.

6 - При переговорах з людьми, яких ви взагалі не знаєте, на першу зустріч приходьте з командою. Ніколи не робіть це один на один.

7 - Ведіть переговори офлайн. Модний зараз zoom та  інші сервіси, та й сам по собі онлайн-формат не підходять для складних переговорів. В онлайні дуже важко домогтися потрібного рівня емоційної чутливості. Це може стати проблемою.

Також Павло Клімкін порекомендував книгу, в якій перемовник з ФБР Кріс Восс, розповідає про техніки ведення ефективних переговорів:

“Ніколи не йдіть на компроміс. Техніка ефективних переговорів”, Кріс Восс, Тал Рез

Хай щастить!