30ABOUT30. Історія №1 Олександр РЯБУХІН: "Зрозуміти, що вам потрібен MBA, досить просто. З вашим бізнесом все гаразд, але чогось не вистачає"

До 30-річного ювілею Бізнес-школа МІМ запускаєте інформаційний проект "Thirty about Thirty".

17 травня 2019

МВА - це не диплом, не звання і навіть не результат декількох років старанної роботи. Навчання в бізнес-школі вчить самоосвіті, яка згодом стає стилем життя.

До 30-річного ювілею Бізнес-школа МІМ запускає інформаційний проект "Thirty about Thirty". 30 випускників МІМу розкажуть про те, яким був МІМ упродвож цих 30 років: як змінювалися наші програми, про що розповідали наші викладач, з чим до нас приходили українські менеджери і бізнесмени, і з чим вони йшли від нас. Розповідати вони будуть це на прикладі особистих історій, історій успіхів і поразок, історій про бізнес і особисте. Це - проект про те як МВА став стилем життя, а МІМ - другом, який допоміг до нього прийти.

Відкриває серію керуючий VLS Energy GmbH Олександр РЯБУХІН, який закінчив програму МВА в Бізнес-школі МІМ у 2013 році.

 

ПРО ЖИТТЯ ПІСЛЯ МВА

Тоді я зрозумів, з появою Tesla, ринок продажів автомобілів вже ніколи не буде таким як колись. Компанія дозволяє купити авто не виходячи з дому. Ви просто сідаєте за комп'ютер, або смартфон, вибираєте модель, платите з кредитної картки і отримуєте автомобіль в найближчій точці.

Можливість легко продавати автомобілі через інтернет призводить до того, що ланцюжок створення доданої вартості в автомобільному бізнесі кардинально змінюється саме в тій частині, де працюють незалежні дилери. Той простір доданої вартості, яку вони створюють, з кожним роком буде зменшуватися.

Плюс для автомобільного роздробу важливі доходи від сервісного обслуговування. Технологічно і механічно електромобілі простіші за звичні нам автомобілі з двигуном внутрішнього згоряння. Якщо кількість рухомих частин в звичайному автомобілі вимірюється тисячами, то кількість рухомих частин в електромобілі - сотнями. Попросту кажучи, там нічого ремонтувати. Тому їх можна ремонтувати як айфони - на кожному розі.

Виробники поки обіцяють незалежним дилерам, що місце на ринку для них залишиться. Але я почав спостерігати за тим, як зміниться бізнес-середовище. І зрозумів, що в майбутньому проблему становитиме не сам автомобіль, а дефіцит зарядної інфраструктури. Одна справа - випустити мільйони електромобілів, інша - вчитися їх заряджати. І я прийняв рішення, що в цьому проявляється новий контур "блакитного океану". А те чим я займався стає "червоним". Знайшов свою нішу, і перейшов в іншу галузь.

Як важливо системно дивитися і на бізнес, і на галузь, я зрозумів навчаючись в Бізнес-школі МІМ.

ВИРІШАЛЬНИЙ АРГУМЕНТ У ВИБОРІ БІЗНЕС-ШКОЛИ МІМ

Я почав думати про освіту, порівнював різні школи. У вас в МІМ працює Наташа Данькович, я зустрічався з нею на відкритті програми, вона - справжній професіонал. Почасти, саме вона переконала мене прийти в МІМ. Я не помилився.

МВА - ПІДВИЩУЄ САМООЦІНКУ?

Були ситуації, коли я відчував, що розбираюся в предметі краще, ніж викладач. Або, принаймні, знаю, як пояснити це всім іншим швидше і зрозуміліше.

Були моменти, коли я думав, що все знаю. Наприклад, коли ми вчили продажі. Коли почалася лекція - і у мене відкрився рот від подиву, і не закривався до самого кінця лекції. Тому, що я завжди займався дистрибуцією - але ніколи не займався роздрібними продажами. І те, що розповідала викладач стало для мене справжнім одкровенням. Я міг продавати десятки, сотні автомобілів - але не вмів продати банку горошку.

Після МВА я став краще розбиратися в бізнес-системі. Якщо є якась проблема, я знаю, з яких полиць брати конспекти.

"НА ВІЗИТЦІ Я ДОВГО НЕ ВКАЗУВАВ, ЩО У МЕНЕ - МВА"

Коли я працював в Білорусії, на візитках я не писав МВА. І намагався мовчати про те, що у мене є ступінь. Тому, що це, скоріше, могло погіршити ситуацію діалогу з партнером, або клієнтом. Звідси і особливість цитування. У робочій ситуації я говорив: «є такий приклад», - і наводив приклад, який почув на занятті в Бізнес-школі МІМ.

Сьогодні я живу і працюю в Німеччині, тут вже інше ставлення до питання - чи є у тебе вчений ступінь чи ні. Саме в Німеччині на всіх візитка ви зустрінете: МВА, доктор, професор, дипломований фахівець. І якщо ви доктор, до вас будуть звертатися не гер або фрау, а саме доктор.

УЛЮБЛЕНА ЦИТАТА

"Прибуток - це питання віри, а гроші на рахунку - це завжди гроші на рахунку".

ПРО ГРОШІ

ПРО ЗУСТРІЧІ З МІМІВЦЯМИ

 «МВА - ЦЕ?»