Перші шпальти FINANCIAL TIMES: кінець зими – початок весни

Кінець зими – початок весни – традиційно активний період. Цього разу основна увага приділялась як політичним подіям як Brexit та візит п. Trump до Північної Кореї, так і суто діловим подіям

07 березня 2019

Перші шпальта

Кінець зими – початок весни – традиційно активний період. Цього разу основна увага приділялась як політичним подіям як Brexit та візит п. Trump до Північної Кореї, так і суто діловим подіям.

П. Carlos Ghosn, колишнього шефа Nissan, випустили з в’язниці під заставу. Справу про зловживання та корупцію в одній з найбільших автокомпаній світу вже назвали блокбастером. Не дивно, адже матеріали справи досить контроверсійні та виставляють систему правосуддя в Японії у не найкращому світі.

Одразу дві новини з Італії – по-перше, офіційне приєднання до ініціативи «Один пояс – один шлях», а по-друге, авіакомпанія Alitalia (італійська версія МАУ) об’єднується з місцевою залізничною компанією. Не дивно, що аналітики налаштовані скептично.

Найбільше ж здивувало те, що на перші шпальта потрапив Goldman Sachs з інформацією про послаблення вимог до зовнішнього вигляду та одягу своїх співробітників. Таке послаблення вважають ще однією ознакою зміни стратегії банку, зокрема його інтерес до роздрібного ринку.

Що відбувається

Корпоративна Америка б’є рекорди виплачених дивідендів та викупу власних акцій – за минулий рік акціонерам було виплачено $1.25tn . У зв’язку з цим сенатори від Демократичної партії пп. Chuck Schumer та Bernie Sanders запропонували законодавчі акти, які б заборонили викуп власних акцій, якщо компанія платить своїм співробітникам менше ніж $15 за годину та не пропонує ніяких додаткових благ.

Південна Африка, до якої їздять на стажування студенти SE MBA, стала героїнею Спеціального звіту, присвяченого інноваціям у цій країні. Від насадок на крани, які допомагають скоротити кількість використаної води (відповідь на минулорічну посуху) до телескопу, за допомогою якого можна спостерігати за віддаленими галактиками, - підприємництво та інновації розглядаються як ліки від найгіршої хвороби ПАР – нерівності. До того ж країна має таку саму проблему як і ми – мізки тікають з країни.

З 8-м березня! Австралійський видобувний гігант оголосив про плани збільшити до 50% кількість жінок на вищих керівних посадах до 2025 р. Перший крок – 3-є жінок отримали підвищення та стали керівниками вищої ланки.

Експерти вважають за доцільне запустити програму «Нафта в обмін на продовольство» для Венесуели.

Часопис запустив відео формат Спеціального звіту. «Подумай інакше!» - назва найновішого звіту, який присвячений цифровим інноваціям (використання штучного інтелекту), охороні довкілля (переробка відходів), та біотехнологіям.

Фонд Berkshire Hathaway (Warren Buffett) разом з Amazon (Jeff Bezos) та JPMorgan Chase (Jamie Dimon) сторили спільне підприємство у галузі охорони здоров’я, яке назвали  Haven (рай). Засновники зробили цей крок у відповідь на дорожнечу та заплутаність системи охорони здоров’я в США. Чистісінько як у нас!

Стиль життя та мистецтво

На початку березня шоу Chanel провела своє перше шоу без Karl Lagerfeld, який пішов з життя наприкінці зими. Скінчилась епоха, спочивай з миром маестро моди та бізнесу!