Перші шпальти FINANCIAL TIMES: початок березня 2020

Апокаліптичний сценарій відміняється, але проблеми - ні

05 березня 2020

На перших шпальтах

Апокаліптичний сценарій відміняється, але проблеми - ні.

Хроніки коронавірусу. Станом на 5.03.2020 підтверджених випадків захворювання в усьому світі – 95 748, летальних – 3 286. У Великій Британії оголошено про вірогідність епідемії, викликаної COVID-19. Світові компанії забороняються відрядження, Індія погіршила свій економічний прогноз. Проте, фондові ринки компенсують принаймні частку збитків. А міністри фінансів та голови центробанків «Великої сімки» оголосили про залучення цілої низки інструментів для відновлення і підтримання фінансового здоров’я.

margin: 0px 20px 0px 0px;   Вибори у США також впливають на стан економіки – лідери перегонів за посаду кандидата від Демократичної партії Bernie Sanders та Elizabeth Warren погрожують завершити часи домінування «Великих технарів». Співробітники провідних каліфорнійських компаній задоволені. Вони проголосували доларом за такі обіцянки – найбільший внесок до кампанії у Каліфорнії саме від них. Щось це нагадує…

Що відбувається

Нові технології створюють нові бізнес-моделі, які відроджують традиційні бізнеси. Провідні лейбли звукозапису Warner Music та Universal Music оголосили про вихід на ІРО. Нині Warner Music, придбаний у 2011 р. за 3,3 млрд. доларів, оцінюють у 19 млрд. доларів, а Universal Music , куплений за 6,5 млрд. доларів у 2013 р. - у 30 млрд. доларів.  Причина – стрімінгові сервіси, завдяки яким провідні лейбли знову почали заробляти мільярди.

Сталий розвиток нині править бал. Компанія H&M відкриває доступ до свого ланцюга постачань всім модним брендам та закликає до співробітництва. Це – реакція на розповсюдження більш відповідального ставлення до ведення бізнесу, адже модна індустрія нині має не найкращу репутацію через використання дитячої праці та праці ув’язнених, забруднення довкілля та створення сміття через «швидку моду».

Колишній СЕО компанії Fox  James Murdoch, наймолодший син того самого Rupert Murdoch, оголосив війну рейковим новинам. Зброя – семизначна інвестиція у старт-ап, який спеціалізується на боротьбі з фейками. Для цього Lupa Systems, холдингова компанія Murdoch, об’єдналась із Betaworks, що спеціалізується на інвестиціях ранніх етапів, зокрема, відома інвестиціями у Twitter.

Стиль життя, мистецтво та книжки

Вийшла друком книжка David Enrich «Dark Towers: Deutsche Bank, Donald Trump, and an Epic Trail of Destruction», яка присвячена історії Deutsche Bank. Розбитий по Другій світовій війни союзниками за фінансову підтримку нацистського режиму у Німеччині на 10 невеликих банків, банк став спочатку основним фінансовим інститутом Західної Німеччини, потім - об’єднаної Німеччини,а тоді перейшов до глобальної експансії. Цей етап виявився не таким вдалим – нині банк став синонімом фінансової нерозбірливості, що врешті решт призводить до збитків.