WSJ: початок квітня 2020 року

Коронавірус продовжує визначати порядок денний всього світу

02 квітня 2020

ПЕРШІ ШПАЛЬТА

Коронавірус продовжує визначати порядок денний всього світу.

Кількість підтверджених випадків  захворювання на коронавірус наближається до 1 мільйона.  216 722 з них , або майже чверть – в США. Така ситуація призводить до масового безробіття. Так, наступного тижня очікується, що більше 3 мільйонів американців офіційно втратять роботу та претендуватимуть на відповідні виплати. Рекорд минулого тижня – 6,6 мільйонів подань на виплати.   Також існує висока вірогідність того, що перельоти з міст, в яких виявлено найбільшу кількість захворювання, будуть припинені за розпорядженням президента Trump.

Триває нафтова війна Саудівської Аравії та Росії.  Ціни на нафту після затяжного падіння підвищилися майже на 11% та нині становлять $27.42 за барель. Таке зростання пов’язують з тим, що США можуть вжити заходів для того, щоб пом’якшити наслідки такого падіння.

Компанії та ринки

Поки можна з впевненістю говорити про одну глобальну тенденцію – всі переходять в он-лайн. Ті, хто не може цього зробити, скоріш за все зазнають різного обсягу збитків. Інша тенденція – перехід у режим виживання.

Найкраще відображає найновіші тенденції та їхній вплив на бізнес роздрібна торгівля. Представники цієї галузі стали першими жертвами чи, радше, учасниками нового світу.  Такі популярні магазини як Macy’s та Gap практично закрились та почали масово відправляти своїх співробітників у відпустку «за власний рахунок». Натомість Walmart, Amazon та CVSHealth почуваються геть незле. Ба більше, вони збираються протягом найближчих тижнів винайняти 500 000 співробітників. Причина – робота он-лайн. Через карантинні обмеження Америка переживає сплеск он-лайн шопінгу. Тому, нові робочі місця відкриються в галузі доставки, пакування тощо. 

Boeing Co. припускає, що буде масово пропонувати ранній вихід на пенсію та великі вихідні пакети для звільнення за власним бажанням у рамках скорочення персоналу через непевне м майбутнє.

З іншого боку, працівники на тих виробництвах, які продовжують працювати, вимагають від своїх роботодавців збільшити оплачувані лікарняні, надавати захисний одяг та обладнання та посилити заходи безпеки. В першу чергу це стосується харчової галузі. У таких компаніях як Perdue Farms Inc., Refresco B.V. та Tyson Foods Inc. дійшло до того, що працівники масово залишають робочі місця.

Сімейний бізнес президента Trump втрачає майже по мільйону доларів щодня. Така ситуація цілком зрозуміла, адже основні доходи  приносить бізнес  дозвілля та туризму. Внаслідок цього 500 співробітників вже втратили роботу.

СТИЛЬ ЖИТТЯ ТА МИСТЕЦТВО

Карантин означає більше дозвілля в обмеженому просторі. Чим себе розрадити?

Стрімінгові платформи переживають свою щасливу добу – всі сидять вдома, тому й конкурувати з гаянням часу «на плєнері» не доводиться. Найпопулярніший жанр останніх тижнів – кіно та серіали, які ґрунтуються на сюжеті про Касандру. В фільмі або серіалі завжди є вчений-одинак, який всіх попереджає про небезпеку, але його ніхто не слухає. Популярністю користуються навіть такі старожитності як «Щелепи» Спілберга, де океанограф Matt Hooper всіх всім говорить про акулу – людожера попри наполягання мера курортного містечка лишити пляжі відкритими. Серед іншого – “Jurassik Park”, “The Day After Tomorrow”, “Godzilla”, “San Andreas” та “Tiger King”.