Економічні справи росіян погіршуються, а 200 українських ІТ-стартапів отримають 12 млн євро – випуснник МІМ Денис Довгополий

25 травня 2023

росія засекретила або спаплюжила велику кількість макроекономічних даних, через що неможливо проаналізувати реальний стан справ у тій країні – про це в інтерв'ю 24 Каналу сказав Денис Довгополий, український підприємець, засновник компанії Unicorn Nest, випускник МВА-2000. Він пояснив, що з тих даних, які відомі йому з альтернативних джерел, реальна ситуація у московії таки погіршується.

– Зараз ми маємо велику кількість інформації, що там все нездорово. Ми намагаємося це все консолідувати і вибрали точку – в сьомому місяці цього року будемо підбивати підсумки, що трапилося. По тому ми будемо використовувати на повну потужність роботу наших аналітиків і ті дані, які ми змогли отримати прямо чи непрямо, або через інсайдерів. Зараз у них вигладає все добре для нас, а для них погано, – пояснив Денис Довгополий.

Він пояснив, що нині у ЄС є низка карних справ, що стосуються ухилення від податків. Крім того, спроби обходити санкції виливаються російським компаніям у порушення законодавства у частині відмивання коштів, таким чином вони опиняються в одному ряду, наприклад, з наркомафією.

Нагадаємо, що невдовзі після повномасштабного вторгнення Денис Довгополий організував потужну спільноту, яка працює над тим, щоб послаблювати ворожу економіку та витискати з їхнього ринку міжнародні компанії.

Також Денис Довгополий розказав деталі новини про те, що Євросоюз виділив 20 мільйонів євро для українських стартапів. Гроші йшли в країну досить довго – реципієнти повинні були отримати їх ще наприкінці 2022 року. За інформацією Довгополого, основне побоювання, яке затримало транш, – корупційні ризики. Партнери не могли ухвалити рішення, хто керуватиме цими грошима.

Кому будуть призначені ці гроші?

12 мільйонів євро, розподілені по 60 тисяч євро кожному, підуть на фінансування 200 українських стартапів у галузі deep-tech (штучний інтелект, математика тощо). Ці компанії можуть працювати у будь-якій сфері, але вони мають бути з глибокими технологіями, – підкреслив Довгополий.

Крім того, 8 мільйонів євро передбачено в управління консорціуму, щоб він створив додаткові умови для розвитку цих компаній: навчальні курси, консалтингові сервіси, інкубатори, акселератори, партнерська мережа у США тощо.

– Я дуже добре знаю хлопців, які отримали цей грант. Більшість з них – європейці та американці, – зауважив підприємець і сказав, що до проєкта долучився також Український фонд стартапів, який буде співфінансувати його.

Ба більше, продовжує Довгополий, це перша інституційна ініціатива з боку Євросоюзу, до якої почали приєднуватися інші донори та інвестори, які дивляться на український hi-tech, але побоюються буз потужного гравця заходити туди.

– Це дуже важлива подія, яка буде мати позитивні наслідки для українського ринку стартапів продовж декількох років", – впевнений Денис Довгополий.