Енергетичний клуб Бізнес-школи МІМ відновив роботу наживо

15 липня 2021

Засідання Енергетичного клубу Бізнес-школи МІМ повернулися в режим офлайн-зустрічей. Під час чергового зібрання експерти Клубу обговорили ситуацію, що склалась на енергетичному ринку, і міркували над шляхами розв’язання проблемних моментів галузі. 

Під час заходу учасники торкнулися питання впливу трейдерів на формування цін на енергоринку, а також розвитку відновних видів енергетики і викликів для України, що пов’язані з цією сферою. 

Олександр Светелік, екс-заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України, Президент ГС “СІГРЕ-Україна” відзначив, що процеси на вітчизняному енергетичному ринку поки лише наздоганяють ті, за якими Європа живе понад два десятиліття. Але саме в цей перехідний період, від умов державної монополії до ринкових відносин, необхідні фахові корективи, зважаючи на місцеві реалії. 

«Два роки у нас працює ринок енергетики, який вимагає багатьох змін. Весь світ проходив відповідні процеси під час встановлення нових взаємин на енергоринку. І у цій царині надзвичайно важливим є досвід наших експертів та аналітиків. Найголовніше завдання експертно-аналітичної ради СІГРЕ та Енергетичного клубу – не просто запозичити світовий та європейський досвід, але й ефективно його адаптувати. В Україні існує проблема – часто європейські нормативні документи просто перекладають українською мовою і кажуть, що їх можна впроваджувати. Це велика помилка, адже у нас є своя специфіка, свій рівень розвитку енергоринку. Тому вкрай важливо правильно адаптувати міжнародний досвід. В цьому і полягає наша основна задача». 

Наступним кроком після засідання стане підготовка документів щодо регулювання енергетичного ринку для розгляду в Уряді. А експерти продовжать свою роботу з обговорення питань розвитку галузі на чергових зустрічах Енергетичного клубу Бізнес-школи МІМ.