Творчість як успішний бізнес: досвід першої Crafting Business Makers School в Україні

24 лютого 2021

Бізнес найпершим має реагувати на зміни, а навчання – це спосіб підготуватися до них. Однією з реакцій на виклики для творчого сектору стало створення Crafting Business Makers School (CBMS) – першої онлайн-школи для креативних творців, виробників, дизайнерів, яка надає ефективні інструменти для побудови успішного бізнесу.

Академічний директор програми CBMS Олена Кир’янова поділилась результатами та висновками після проведення першої школи під час міжнародного онлайн-семінару «Crafting Business» в межах великого партнерства «Crafting Europe»:

«Онлайн-формат дав можливість великого географічного охоплення, в офлайні таке навчання було б фактично нереально організувати. Виклики дійсно стали можливостями, адже пілотна група була надзвичайно різноманітною: хтось лише починає, хтось швидко розвивається і потребує масштабування чи виходу на міжнародні ринки. Водночас, учасники вчились один в одного, збагачуючи програму своїми прикладами», – поділилась спостереженнями Олена Кир’янова.

Цікавість до навчання підігрівали і запрошені спікери: їхні успішні та неординарні приклади підживили та збагатили програму. У подальшому в цій ролі можна буде побачити самих випускників CBMS.

«Велике позитивне значення мала постійна підтримка та менторінг учасників з боку експертів Ремісничої Палати України: Марини Попович та Єлизавети Мирошниченко, обидві вони також випускниці МІМ. Цінним надбанням для слухачів став і такий інструмент, як власна «крафтова книга». Завдяки ній учасники заглиблювалися в аналіз своєї ситуації, шукали стратегічні вектори розвитку, досліджували маркетингову та фінансову складову особистої діяльності. Маю надію, ці знання допоможуть їм успішно управляти ремісничою справою в сучасному бізнес-контексті», – наголосила Олена Кир’янова, говорячи про практичні знахідки програми. 

Перший відбір до CBMS пройшли 30 учасників, 27 з них успішно захистили фінальні проєкти та були активними протягом усього навчального процесу. 

Останнім акордом для випускників стане вручення сертифікатів міжнародного зразка від Бізнес-школи МІМ.

Crafting Business Makers School бути і надалі – переконана Олена Кир’янова, бо вже нині реміснича спільнота активно цікавиться проєктом. Отже, є всі передумови, щоб повторити успішну практику бізнес-навчання такої специфіки і розпочати новий набір.