Олександр Вовк

МВА 2017

Займатись електромобілями мене надихає потяг до інновацій та бажання робити Україну кращою

Про перші кроки

Олександр Вовк, отримавши диплом про вищу освіту, розпочинав кар’єру з позиції продавця-консультанта у магазині електроніки. У 2008 році відкрив перший бізнес, який і досі успішно працює, компанію Drobak — вендора аксесуарів, акумуляторних батарей та зарядних пристроїв.

Вже наступного року він заснував компанію Wingo, яка надає послуги в сфері міжнародних авіа- та морських перевезень. Вдало розвивати бізнес Олександру допомогло навчання у МІМ, де він систематизував свої знання та досвід.

«Власники бізнесу — творчі люди, і я не виняток. МІМ упорядкував мої думки й досвід, який у мене був. Я більш чітко бачу бізнес у комплексі з погляду різних дисциплін та наук. Показовим є той факт, що після закінчення однієї програми — «Управління змінами» – я одразу вступив на MBA. МІМ допоміг мені систематизувати мої знання та повернув потяг до навчання. Якщо я раніше робив щось, спираючись на інтуїцію, то зараз мої вчинки більш виважені та правильні. Завдяки Бізнес-школі тепер, коли я будую нові плани, я точно знаю, як їх досягти», — говорить Олександр.

Про інноваційний бізнес

З 2016 року Олександр є власником та генеральним директором групи компаній «Оксіжен Груп», основними видами діяльності якої є продаж електрокарів, служба «Оксі Таксі» та встановлення швидкісних зарядних станцій. Ідея займатися електрокарами виникла після того, як Олександр вирішив подарувати татові на Новий рік електромобіль. Та не знайшовши, де його можна придбати в Україні, а також не виявивши налагодженого сервісу на високому рівні, зрозумів, що ніша не заповнена і є перспективи для розвитку бізнесу. За два тижні бізнесмен придбав 30 нових Nissan Leaf, які стали основою сьогоднішнього автопарку «Оксі Таксі». Спочатку була ідея тільки продавати авто, але згодом бізнес доповнив напрям електротаксі, адже це дає людям уявлення про електромобілі та їхні переваги порівняно із традиційним транспортом.

«Займатись електромобілями мене надихає потяг до інновацій та бажання робити Україну кращою, — зазначив Олександр. — Майбутнє за машинами, які не завдають шкоди довкіллю, а 80% забруднення повітря в Києві спричиняє транспорт. Україна вже посідає п’яте місце за розвитком електромобілів у світі. І це не межа! Протягом найближчих років ми плануємо впровадити екосистему, яка значно прискорить перехід українців на користування цим екологічним транспортом».

Інші хрестоматії успіху