Євгенія Дубінська

SE MBA 2015, DBA (AMIS) 2016

Антикризові п'ятихвилинки

Я взагалі людина кризи. Мені комфортно в таких умовах, криза мене неймовірно драйвит.

Президент Групи компаній Best Business Group (BBG), Україна

Що відбувається у вашому бізнесі зараз

Весь цей період ми працювали. Наш бізнес в умовах карантину повинен працювати на 100%. Компанії з управління житловим фондом, наприклад, дезінфікували під'їзди. 

Управління житлом - особлива сфера, зарегульована законодавством. У кризі жителі залишилися наодинці зі своїми проблемами і страхами. Дивлячись на це, ми вирішили налагодити спілкування жителів і управителів. І створили для цього комунікаційну платформу. Завдяки кризі нам вдалося зібрати сильну команду розробників. За 2 тижні ми створили тестову версію порталу "Наш Квартал" і випустили її в роботу. Платформа безкоштовна для всіх, монетизація буде за рахунок сервісів для жителів і управителів.

По всій групі компаній ми провели стратегічні сесії, адаптували бізнеси під виклики сьогодення. Переводимо все можливе в Інтернет, навіть задумалися, чи потрібні нам офіси в майбутньому. 1 жовтня ми планували відкривати парк цифрових розваг. На жаль, старт довелося призупинити через карантинні заходи. Сподіваємося відкрити парк через рік. Але якщо все ще будуть питання з місцями скупчення людей - можливо, доведеться міняти концепцію.

Як зараз стають в пригоді МІМівські знання або звязки?

Знання та досвід - найцінніший актив. Застосовую все: і знання з фінансів, і з проектного менеджменту, і з управління людьми. Слухаю і дивлюся, чим займаються інші люди в своїх бізнесах, які завдання вирішують, які рішення приймають. Мене це мотивує швидше діяти. Я взагалі - людина кризи. Мені комфортно в таких умовах, криза мене неймовірно драйвит.

Чого навчили карантин і криза 

Криза - це не так вже й погано, дозволяє переосмислити багато речей. Вважаю, що потрібно створювати кризи системно в своїй компанії.

Адаптуватися мені було легко, навіть сподобалося перебувати вдома. Люди йдуть за лідером. Я повністю повернулася до операційних процесів своїх компаній. Мої бізнеси практично не постраждали, а деякі навіть розвинулися і виграли.

Що ви зробите в першу чергу, коли буде вже «все можна»?

Полечу за кордон, побродити по вуличках Франції або Іспанії з сім'єю і друзями, вкрай не вистачає відчуття свободи переміщення. 

Інші хрестоматії успіху