Досвід "IT. INTEGRATOR" в посиленні ролі жінок в ІТ: Успішний кейс Надії Омельченко

21 квітня 2021

Мала чисельність жінок на керівних посадах (особливо в ІТ-секторі) – типова для України ситуація. Звичайно, нормативно-правова база не обмежує кар’єрні можливості жінок. Але в реальному житті ситуація залишає бажати кращого. Коли у 2017 році Надія Омельченко обійняла посаду віцепрезидентки компанії IT.Integrator, вона прийшла до висновку, що для посилення ролі жінок потрібні зміни в корпоративній культурі.

"Я добре пам’ятаю, як виглядав гендерний дисбаланс на початку моєї кар’єри. Жінки були рядовими співробітниками. В основному працювали в службах підтримки, HR, адміністрації, PR тощо, тоді як чоловіки в основному були керівниками. Тож, коли я піднімалась кар’єрними сходами, я часто чула досить образливі коментарі щодо управлінських чи професійних здібностей жінок. Я навіть і нині часом чую їх. Але найгірше, коли не лише говорять, але і діють відповідно. Я також розумію, що правових та регуляторних механізмів недостатньо. Тобто, вони є і працюють, але їх достатньо для захисту, а не для заохочення. Мають відбутися культурні зрушення. Я маю лінгвістичну та психологічну освіту на додачу до мого диплому МВА, який я здобула в провідній українській Бізнес-школі МІМ. Нині я викладаю у своїй бізнес-школі управління персоналом як запрошений викладач. Отже, я вірю, що освіта допомагає вирішити багато проблем. Тож я започаткувала кілька освітніх ініціатив, які згодом перетворились на досить комплексну програму", – Надія Омельченко.

Надія запустила 2 напрямки діяльності: програми корпоративного розвитку для жінок та забезпечення рівних кар’єрних можливостей для чоловіків та жінок, у фокусі яких була саме освітня складова. В 2017 р. в компанії стартувала Програма професійного та лідерського розвитку.

Наступного року запустили одразу три програми: Програму розвитку менеджерів, Програму, спрямовану на підтримання балансу між роботою та приватним життям, та Програму адаптації жінок після декрету.

У 2019 році були запущені ще 2 програми – «Дівчата в STEM» та Програма боротьби проти гендерних стереотипів. А у 2020 році члени різних команд ІТ. Інтегратора вже навчали один одного у рамках Програми обміну досвідом між співробітниками різних підрозділів.